Mascherano: “Każde potknięcie Madrytu może zwrócić nam La Ligę”

Argentyński pomocnik Javier Mascherano przyznał, że sytuacja Barcy w lidze nie jest zbyt dobra, a tylko błąd Madrytu może spowodować, że dla Dumy Katalonii La Liga nie będzie stracona. Oczywiście warunkiem jest wygranie przez FC Barcelonę absolutnie wszystkich spotkań.

Javier Mascherano podkreślił, że FC Barcelona w Primera Division nie jest aż tak oddalona od lidera. Wezwał swój zespół do maksymalnej koncentracji, aby uniknąć utraty większej ilości punktów, co w rezultacie będzie oznaczało koniec sezonu.

“Będziemy walczyć do końca. Każde potknięcie, wszelkie remisy lub porażki Królewskich mogą zwrócić nam La Ligę. Musimy wygrać nasze mecze i oczekiwać jakiegoś poślizgu Realu. Nie będzie to łatwe, ponieważ mają świetny zespół. Postaramy się. Ważne jest to, co mamy do zrobienia.” powiedział.

Zawodnik dodał: “Nie możemy sobie odpuścić. W ciągu miesiąca okaże się, czy odrobienie punktów będzie możliwe”.

I to właśnie Mascherano chce się skupić na pracy, która jest do wykonania, nie myśląc o drugiej drużynie. “Jeśli Madryt wygra wszystko, będziemy mogli tylko przyklasnąć i pogratulować wielkiej pracy jaką wykonali, jeżeli tak się stanie sprawiedliwie będą mistrzami. My musimy spróbować zrobić coś do nas należy, a następnie czekać. Taka jest rzeczywistość.” powiedział.

A dla tych, którzy uważają, że sytuacja w lidze może obciąć Barcelonie skrzydła, Javier jasno wyraził swoje zaufanie do zespołu: “Bardzo ważne jest, żebyśmy byli dobrze przygotowani fizycznie i psychicznie. Nie możemy się poddawać. Mamy bardzo mały margines błędu, ale jesteśmy gotowi na to. Nadal mamy szansę na potrójną koronę.”

Na chwilę obecną to Puchar Króla jest w głowie Mascherano: “Jeśli udałoby nam się dostać do finału, byłoby to wspaniałe osiągnięcie”. Zawodnik prognozuje trudny mecz z Valencią i podkreślił, że najważniejszą rzeczą jest nastawienie na wygraną w czekającym zespół pojedynku.

Na konferencji prasowej Mascherano przyłączył się również do wszystkich, którzy chcą, aby Pep odnowił kontrakt. Guardiola bowiem “ociąga” się z podjęciem ostatecznej decyzji.

“Chciałbym, aby trener odnowił kontrakt. Musi on zdecydować na podstawie tego, co czuje. Fakt zakwalifikowania lub nie, nie powinien być powodem zmiany decyzji”, powiedział piłkarz.

Źródło: sport.es