Mascherano: “Nigdy nie wiesz, co przyniesie przyszłość”

“Milan to klasowa drużyna, którą zawsze, niezależnie od wyników osiąganych w danym momencie w lidze należy szanować. Klub z Mediolanu jest wielką drużyną z tradycjami, jestem pewny, że w środe będziemy świadkami starcia dwóch klasowych drużyn- skomentował jutrzejsze starcie na Camp Nou na łamach dodatku do La Gazetta dello Sport, środkowy obrońca Barcy, Javier Mascherano.

Spośród piłkarzy Milanu, na których Barca będzie musiała zwrócić szczególną uwagę Argentyńczyk wybrał Brazylijczyka Kake. Zapytany o ewentualne przenosiny do Napoli, gdzie posadę trenera obejmuje Rafa Benitez, piłkarz skomentował w sposób następujący: Na ten moment czuje się w klubie bardzo dobrze, jednak nigdy nie wiemy co stanie się w przyszłości. Mówiłem kilkukrotnie, że nie wykluczam ponownej pracy w klubie z Rafą Benitezem. Czuje wielką wdzięczność w stosunku do Beniteza za szansę jaką otrzymałem od niego w Liverpoolu. Mogłem tam grać u boku tak wielkich piłkarzy jak Steven Gerrard czy Xabi Alonso.

Piłkarz został także zapytany o Messiego, którego “fatalną” serią czterech spotkań bez zdobycia bramki interesują się media z całego świata. Z Leo wszystko jest ok, od kilku spotkań ustawiany jest na skrzydle, co między innymi nastąpiło podczas El Clasico. Zmiana ustawienia Messiego jest uwarunkowana taktyką Taty.

Argentyńczyk wyraził także swoje zdanie na temat pracy Taty Martino. Sądzę, że wybór Taty był świetnym posunięciem. Postrzega football w bardzo podobny sposób do tego jak jest on postrzegany przez Barcelonę. Jego przyjście zamknęło pewien rozdział historii i otworzyło zpełnie nowy. Myślę, że Martino nie przyszedł tutaj aby zmienić sposób naszej gry, lecz jego celem jest znalezienie nowych alternaty. Po tylu latach gry w taki sam sposób, zaskoczenie rywali, którzy doskonale studiowali nasze rozwiązania określonych sytuacji boiskowych, stawało się niemożliwe.

źródło – sport.es

 

 


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /home/blog/domains/blogfcb.com/public_html/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273