Mathieu obrażony na portalu Wikipedia

Nowy nabytek FC Barcelony został obrażony za pośrednictwem hiszpańskiej Wikipedii. Jeden z użytkowników (najprawdopodobniej fan Blaugrany) postanowił publicznie zademonstrować swoje rozczarowanie transferem.

Jeremy Mathieu, nowy obrońca Barcelony, został znieważony przez użytkownika Wikipedii, który w jego profilu zmienił dane osobowe, takie jak imię i nazwisko, pseudonim, a nawet datę urodzenia.

To wszystko działo się w środę około 20:40. W polu gdzie widnieć powinno imię i nazwisko piłkarza, mogliśmy przeczytać “Jeremy Mathieu brudna su*a” oraz “Jeremy Mathieu Zubizarreta”.

Ogólnie rzecz biorąc fani Barcy nie są zbyt zadowoleni z tego transferu. Najczęstszym powodem niechęci do piłkarza wśród fanów jest wiek samego zainteresowanego, co też można było zauważyć na Wikipedii. Mianowicie, w rubryce daty urodzenia mogliśmy zobaczyć, jakoby francuz miał urodzić się 29 października 1783 roku, co daje 230 lat. No, muszę przyznać, że sam chciałbym tyle pociągnąć.

Przejdźmy zatem do rubryki pseudonimu, gdzie nazwano go “zielonym i pijanym”. W opisie napisano, iż jak dotąd to “największy transfer FC Barcelony”.

Jeremy kontrakt obowiązujący cztery lata podpisał w środę rano. Ten 30-latek kosztował kataloński klub 20 milionów euro, klauzula natomiast wynosi 50 milionów euro.

Źródło: Sport.es