Martino: Messi i Neymar nie byli gotowi, by zagrać od pierwszej minuty.

1389476164_783742_1389476253_noticia_grandePo meczu z Atletico Madryt, Gerardo “Tata” Martino podsumował to spotkanie na konferencji prasowej. 

Wynik meczu:

“Remis jest wynikiem dobrym, choć chcieliśmy zdobyć trzy punkty. Mieliśmy swoje okazje, których niestety nie wykorzystaliśmy. 50 punktów i fotel lidera po rundzie jesiennej nie jest zły.”

Messi oraz Neymar na ławce:

“Nie zagrali od początku, ponieważ nie byli jeszcze na to gotowi. Planowaliśmy, by weszli w 15-20 minucie drugiej połowy, jednak Iniesta doznał urazu i Messi musiał go zmienić. Chcieliśmy, aby zagrał krócej, ale stworzył dwie dogodne sytuacje i zagrał bardzo dobrze. On również odczuł, jak niewygodnym rywalem jest Atletico. ”

Posadzenie Leo oraz Neymara na ławce było uzgodnione z zawodnikami?

“Podejmowanie decyzji to moja praca. Uznałem że posadzenie ich na ławce jest najlepszym rozwiązaniem. Neymar miał problemy żołądkowe i nie mógł zagrać z Getafe, co przyczyniło się do takiej decyzji. Co do Leo, to strzelił dwie bramki z Getafe, ale nie możemy zapomnieć o tym, że przez prawie 60 dni leczył kontuzję. Każdy trener postąpiłby tak jak ja.”

Trudne spotkanie:

“Każda drużyna ma problemy w meczach z Atletico. Mieliśmy kilka dobrych okazji do zdobycia bramki. Dwukrotnie piłka ominęła bramkę, a raz znalazła się w rękach Courtoisa. Z drugiej strony cieszę się, że poradziliśmy sobie z kontratakami rywali.”

Mistrzostwo Hiszpanii:

“Atletico będzie walczyło o mistrzostwo do ostatniej kolejki.”

Liderzy po rundzie jesiennej:

“Wolałbym być liderem na koniec rundy wiosennej.”

Podsumowanie pierwszej części sezonu:

“Jesteśmy coraz lepsi. Wygraliśmy większość meczów. Poprawiliśmy się po porażkach w Amsterdamie i Bilbao. Zdobyliśmy 50 punktów na 57 możliwych. Po tym spotkaniu staniemy się jeszcze silniejsi. Musimy cierpieć w niektórych spotkaniach, by być lepszymi w innych.”

Źródło: AS.com

 


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /home/blog/domains/blogfcb.com/public_html/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273