Messi: Mam nadzieję, że Tito z nami zostanie

Lionel Messi wyraził nadzieję, że Tito Vilanova pozostanie trenerem FC Barcelony na dłuższy czas. Nowy szkoleniowiec oficjalnie obejmie stanowisko 1 lipca.

Argentyński snajper Blaugrany ma nadzieję, że dla Vilanovy przygoda w roli trenera obecnych wicemistrzów Hiszpanii nie skończy się szybko. Chce, by prowadził on zespół przez długi czas.

„Sam zostaję w Barcelonie i mam nadzieję, że bez Pepa nic się nie zmieni. Tito ma kompletnie inną osobowość, ale liczę, że zostanie szkoleniowcem na długi czas. To oznaczałoby, że sprawy idą w dobrym kierunku,” stwierdził Messi.

Trzykrotny zdobywca „Złotego Buta” odniósł się również do wkładu, jaki Guardiola miał w jego rozwój jako piłkarza. „Guardiola pomógł mi się rozwinąć na boisku, zwłaszcza pod względem taktycznym.”

Messi zaznaczył, że najcięższy był pierwszy tydzień po tym, jak Guardiola ogłosił swoje odejście. „To był bardzo ciężki tydzień. Przegraliśmy z Realem Madryt, odpadliśmy z Ligi Mistrzów, a potem okazało się, że Pep odchodzi. To były naprawdę ciężkie chwile.”

Zespół jednak z optymizmem patrzy w przyszłość, pokładając w Vilanovie spore nadzieje. Ostatnio, Pedro publicznie poparł nowego trenera Blaugrany, określając go „idealnym następcą Pepa Guardioli”.

„Tito będzie dobrym trenerem. Jego filozofia gry jest nastawiona na ofensywę, on chce, by piłka nożna Barcelony była przyjemna dla nas i dla kibiców. A do tego to naprawdę wspaniały człowiek,” stwierdził Pedro, cytowany przez wiadomości sportowe „El Mundo Deportivo”.

Źródło: Goal.com


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /home/blog/domains/blogfcb.com/public_html/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273