Messi najmniej kontuzjowany za kadencji Guardioli

W sezonie 2005/06, Leo Messi stał się ważnym graczem pierwszej jedenastki Franka Rijkaarda. W tym samym sezonie Argentyńczyk miał problemy z urazami i nie mógł zagrać w finale Champions League, w którym Barcelona pokonała 2:1 Arsenal.

5 lutego 2006 Leo doznał kontuzji ścięgna udowego w prawej nodze, a miesiąc później pauzował z tego samego powodu. Drugi uraz spowodował przerwę do końca sezonu.

Następnie do klubu przyszedł Pep Guardiola, który objął stanowisko trenera. Od objęcia sterów przez Hiszpana, Messi w ciągu 4 lat był kontuzjowany tylko jeden raz. Z kolei za kadencji Tito Vilanovy problemy zdrowotne powróciły. Piłkarz był kontuzjowany dwa razy. W obecnym sezonie zmaga się już z trzecią kontuzją, która prawdopodobnie wyeliminowała go z walki o Złotą Piłkę.

Fakty mówią same za siebie. Za trenera Rijkaarda Leo przeszedł siedem urazów, za Guardioli tylko jeden (w ciągu czterech lat), za Tito dwa, a w obecnej kampanii w ciągu czterech miesięcy aż trzy. Na obecną chwilę wszyscy szukają rozwiązania problemu, aby zażegnać go raz na zawsze.

Źródło: Sport.es