Mija 25 lat od debiutu Koemana w barwach Blaugrana

Ronald Koeman zaliczył swój debiut pierwszego sierpnia 1989 roku, w meczu towarzyskim w Holandii, przeciwko amatorskiej drużynie VV Butenpost. Przez 45 minut strzelił 2 bramki, a Barca wygrała 15-1.

Koeman na zawsze pozostanie w pamięci Cules głównie ze względu na strzelenie bramki, dzięki której Barcelona wygrała pierwszy w historii,Puchar Europy na Wembley w 1992r. Kontrakt z nim podpisany został w styczniu 1989 roku i mówiło się, że Ronald może zostać włączony do drużyny na koniec sezonu 88/89. Jednakże, jak się później okazało, Johan Cruyff musiał poczekać na “Tintina” do sezonu 89/90.

2 gole na start

Koeman zadebiutował pierwszego sierpnia 1989 roku w jego własnym kraju, w presezonowym meczu przeciwko VV Buitenpost. Nie mógł sobie wymarzyć łatwiejszego początku, gdyż różnica pomiędzy obiema drużynami była ogromna, co pokazuje choćby ostateczny wynik meczu: 15-1. Koeman strzelił dwie bramki, obie zza pola karnego.

Inni zawodnicy, którzy strzelali w tym meczu – Laudrup (3), Geli (2), Eusebio, Almagro, Onesimo, Julio Salinas, Valverde, Begiristain, Soler i Milla.

Kluczowy piłkarz Dream Teamu

Koeman od początku był zaniepokojony wielkimi nadziejami wiązanymi z nim – jednak, jak się później okazało, spełnił je wszystkie. Ronald był kluczowym graczem w układance Cruyffa. Wszyscy pamiętają jego wspaniałe długie podania, jego niesamowicie mocne uderzenia i nieomylność przy wykonywaniu rzutów karnych i wolnych. Ronald odszedł z klubu w 1995 roku, mając na koncie 102 bramki. Wspaniałe statystyki jak na obrońcę!