Modrić: Baliśmy się straty punktów z Barceloną

luka-modric-leo-messi-durante-ultimo-madrid-barca-1414420942003Reprezentant Chorwacji uznał, że Carlo Ancelotti czuł presję, ale był zachwycony z wyniku w klasyku. Luka Modrić potwierdził, że w Madrycie bano się straty punktów z Barceloną, bo to by oznaczało aż 7 punktową stratę do lidera.

Realowi udało się zwyciężyć spotkanie dzięki bramkom Cristiano, Benzemy oraz Pepe i zbliżyć się do Barcelony piastującej fotel lidera. “Czuliśmy presję na początku gry, szczególnie gdy Neymar strzelił bramkę, baliśmy się utraty punktów, bo to by oznaczało, że Barcelona oddaliłaby się od w lidze na 7 punktów” – mówi Modrić dla chorwackiego Sportske Novosti.

Barcelona pokazała przez te 15 minut, że będą naciskać, nawet jeśli zostawi im się bardzo mało miejsca. Oni są bardzo mocni, ale wyglądali na bezsilnych dlatego, że zagraliśmy świetnie. Kluczowa była interwencja Casillasa, który zatrzymał piłkę po strzale Messiego. Gdyby to wpadło, byłoby nam bardzo trudno wrócić do gry. Pokazaliśmy siłę psychiczną i wolę walki.” – tłumaczy pomocnik Realu.

Modrić stwierdził także, że czuje, iż był to jego najlepszy występ odkąd przybył do Madrytu z Tottenhamu w 2012 roku. “To był mój najlepszy występ w Madrycie. Pokazaliśmy co możemy zrobić z najlepszymi. Pokazaliśmy, że nikt nie może się z nami równać jeśli zrobimy dobry użytek z naszej jakości

Mogliśmy strzelić więcej bramek, ale zwycięstwo 3-1 z zespołem, który do tego meczu nie stracił nawet bramki w lidze, to świetny wynik. Ten mecz dał nam duża motywację, ale musimy pamiętać, że Barcelona wciąż ma punkt przewagi.”

Źródło: Goal.com