Mourinho kopiował taktykę Barcy

Jose-Mourinho-en-su-etapa-como_54289286129_54115221155_600_244

Wiele mówi się o tym, jakim doskonałym trenerem jest Jose Mourinho. Autorytet Portugalczyka może jednak zostać mocno nadszarpnięty. “The Special One”, który wypłynął na szerokie wody w FC Porto, prawdopodobnie korzystał w tym klubie z nieswojej taktyki. Była ona żywcem skopiowana z… Barcelony.

Wszystko wyszło na jaw na Twitterze, gdzie niejaki Javi Lavandeira opublikował prezentację Mourinho sprzed ponad 10 lat i opisał ją jako bezprecedensowy dokument. Wpis ten szybko zobaczył Lluis Lainz, wieloletni współpracownik Louisa van Gaala. Okazało się, że prezentacja, którą opublikował Lavandeira, wcale nie została opracowana przez Mourinho, lecz właśnie przez Van Gaala, Lainza i Fransa Hoeka.

Lainz przyznał nawet, że wciąż jest w posiadaniu prezentacji, która powstała w 1998 roku. Ta należąca do Mourinho, jest w zasadzie identyczna – ma nawet te same obrazki. Różni się tylko jednym – językiem. Ta powstała w Barcelonie napisana jest oczywiście po hiszpańsku, a obecny trener Realu po prostu przetłumaczył ją na portugalski.

Czyżby “The Special One” wcale nie był twórcą sukcesów FC Porto, a opierał je na całkowicie skopiowanej taktyce? Taktyce skopiowanej z Barcelony? Sam “Mou” jeszcze nie wypowiedział się na ten temat, ale dwie niemal identyczne prezentacje dają to myślenia. Tę, którą pokazywał w Porto Mourinho możecie znaleźć tutaj.

Źródło: MundoDeportivo.com