Możliwy powrót Alby na pierwszy mecz z PSG

Zgodnie z wynikami badań, którym został poddany Jordi Alba istnieje możliwość, że lewy obrońca Barcelony będzie do dyspozycji Tito Vilanovy już na pierwszy mecz przeciwko PSG w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Według lekarzy Jordi doznał jedynie naciągnięcia ścięgien, a nie tak jak wcześniej przypuszczano zerwania.  Czas rehabilitacji został oszacowany na około 7-10 dni.

Według wcześniejszych analiz dokonanych zaraz po wystąpieniu urazu, Alba miał pauzować 2-3 tygodni. Stałoby się tak, gdyby potwierdzono tezę o zerwaniu ścięgien, którego obrońca Hiszpanii nabawił się w spotkaniu z Finlandią. Na szczęście dla sympatyków Barcelony wersja ostateczna dotycząca kontuzji mówi jedynie o naciągnięciu ścięgien.

Z powodu urazu Jordi nie zagra oczywiście w spotkaniu z Francją.  Jest jednak możliwe, że będzie gotowy na mecz ligowy z Celtą Vigo lub co zapewne się stanie, wróci na pierwsze spotkanie 1/4 ligi mistrzów przeciwko Paris Saint-Germain. Jeśli nie pojawią się żadne dodatkowe komplikacje lub utrudnienia Alba wróci do dyspozycji idealnie na czas.

źródło : sport.es