Mundo Deportivo: Nike zaprojektowało koszulki na kolejny sezon

Projekt koszulki na nowy sezon, podobnie jak ma to miejsce od paru lat nie zakłada gruntownej zmiany dotychczasowej wersji  strojów domowych. Zakłada jedynie niewielkie zmiany. Na nowych strojach zobaczymy 3 czerwone oraz 4 granatowe paski, a na kołnierzyku koszulki niewielka powierzchnia stroju pokryta będzie flagą Katalonii.

Według założeń drugą wersją strojów ma pozostać obecny model, w którym również może dojść do pewnych niewielkich zmian. W powyższym projekcie poza innowacyjną propozycją flagi Katalonii można dostrzec także zmianę wyglądu rękawków, które według tej propozycji pozostaną w całości jednolicie niebieskie. Na środku koszulki będzie widniał biały napis – Qatar Airways.

Projekt alternatywnych strojów (trzeci komplet) zakłada model w koloru pomarańczowym. Nie będzie to pierwszy raz, gdy Barca decyduje się na tą barwę na swoich koszulkach. Po raz stało się to w 1992 roku, gdy Barca zwyciężyła w Champions League. W 2009/2010 także podopieczni Guardioli mieli możliwość występowania w pomarańczowych koszulkach.

źródło : Mundo Deportivo