Najgorsza seria od 4 lat

Trzy porażki w ostatnich czterech spotkaniach przyczyniły się do najgorszej serii drużyny od ostatnich czterech sezonów. Podopieczni Jordiego Roury  zaliczyli w ostatnim czasie trzy bardzo bolesne porażki. Pierwsza z nich miała miejsce na San Siro, gdzie Barca poległa 2:0, co sprawiło, że jej sytuacja w Champions League jest niesamowicie trudna.  Kolejnym ciosem była porażka w rewanżu Copa Del Rey z Realem Madryt. Goście wygrali zdecydowanie, przekonująco i zasłużenie 3:1. Ostatnim upokorzeniem “wieńczącym” fatalny czas ekipy z Katalonii była porażka w lidze, również z ekipą Mourinho w stosunku 2:1.

Od momentu gdy w sezonie 2008/2009 stery  przejął Pep Guardiola, drużyna nie doświadczyła tak fatalnej serii porażek. Najgorszym momentem w wykonaniu Barcelony Guardioli były 3 remisy z rzędu – Betis 2:2, Lyon 1:1 oraz 1:1 Mallorca w Copa oraz dwie porażki w kolejnych spotkaniach 2:1 z Espanyolem oraz 4:3 z Bilbao.

W obecnym sezonie Barcelona po raz pierwszy od 4 lat jest również gorsza od “Królewskich” pod względem bezpośredniego pojedynku w lidze. Na Camp Nou drużyna Mourinho uzyskała remis 2:2,a w sobotę zwyciężyła 2:1. Gdy szkoleniowcem był Guardiola, Blaugrana nigdy nie była gorsza od żadnego rywala biorąc pod uwagę wyniki dwóch spotkań rozgrywanych w lidze. Takie wydarzenie po raz ostatni miało miejsce gdy trenerem był Rijkaard, wtedy na Camp Nou gospodarze polegli 1:0 po golu Baptisty, a na Bernabeu mecz zakończył się również porażką 4:1.

Jednym z wielu powodów, które przyczyniają się do spadku formy drużyny Barcelony jest fatalna postawa w defensywie. Trudno w to uwierzyć, ale drużyna od 2 miesięcy nie uzyskała zwycięstwa zachowując czyste konto.  Ostatnim przeciwnikiem przeciwko któremu Barca nie straciła gola była….Cordoba. Gdy Blaugrana odnosiła 13 zwycięstw z rzędu w każdym z nich traciła bramkę. Jest to najgorsza seria od 51 lat.

źródło – sport.es