NextGen Series: Tottenham- Barca 0:2

W rozgrywkach nazywanych “Małą Champions League” drużyna młodzieżowa Barcy- Juvenil A wygrała na wyjeździe z ekipą Tottenhamu Hotspur 2:0. Po remisie z Anderlechtem na MiniEstadi podopieczni Jordiego Vinyalsa zagrali wreszcie zgodnie z oczekiwaniami, pokonując najtrudniejszego rywala na jego terenie.

Adepci La Masii wybiegli na White Hart Lane w składzie: Ondoa, Ebswil, Costa, Bagnack, Quintilla, Samper, Adama , Quesada, Sandro, Pol Calvet, Ebwelle. Kolejny raz w wyjściowym składzie zabrakło graczy z najstarszego dopuszczalnego rocznika ’93, co oznaczało, że gracze Barcy zagrają przeciwko starszym kolegom z północnego Londynu. Nie przeszkodziło im to zdominować spotkanie przede wszystkim dzięki rewelacyjnej grze Sampera w środku pola, który kolejny raz potwierdził swój niewiarygodny potencjał. Dynamiczne kontry rywali kończyły się zazwyczaj albo na obrońcach, zwłaszcza Bagnacka i Ebswilla, albo na świetnie dysponowanym tego wieczora golkiperze Ondoa. Obie bramki strzelił Sandro, kolejny wyróżniający się gracz Barcy. W 19. minucie wykorzystał doskonałą centrę z prawego skrzydła od Ebwelle, a w 70. w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi Kogutów. Skrót meczu do obejrzenia tutaj.

Dzięki temu zwycięstwu Barca plasuje się na pierwszym miejscu w grupie A, następny mecz przeciwko Wilkom z Wolfsburga, także na wyjeździe, do obejrzenia 3. października na kanale Eurosport.