Neymar głodny bramek

85aa311699e7ad8b8a8b1e08571de5b5_crop_north

Neymar został dzisiaj zapytany, czy wolałby strzelić bramkę Ajaxowi w Lidze Mistrzów, czy może z Realem w sobotnim El Clasico. “Chcę strzelić w obu tych meczach” – odpowiedział brazylijski crack.

Przemawiający na poniedziałkowej konferencji Neymar wolał ominąć szerokim łukiem pytania związane z wyjazdem do Madrytu. Podkreślał, że w tym momencie jedyne co ma znaczenie, to wtorkowy mecz z Ajaxem na Camp Nou. “To jest bardzo ważne spotkanie, bo musimy je wygrać. W Barcelonie zawsze trzeba grać dobrze i wygrywać. Jednak Ajax to bardzo dobrze zorganizowana drużyna, tak w ataku, jak i w obronie. Dopiero gdy wykonamy to zadanie, będziemy mogli skupić się na Gran Derbi” - wyjaśniał młody skrzydłowy.

Jak dotąd Neymar zdobył osiem bramek w La Liga oraz jedną w Champions League. Brazylijczyk brał udział przy większości zdobytych bramek przez Barcelonę w tym sezonie. To doskonale obrazuje, że w końcu dobrze się rozumie z kolegami z drużyny. “Udało mi się wdrożyć do zespołu. Czuję się bardziej jak w domu i jestem bardzo szczęśliwy w tym klubie.” - tłumaczył 22-latek.

Wygląda na to, że udało mu się również znaleźć nić porozumienia z Leo Messim.
To niesamowite, że mogę z nim grać. To jest najlepszy piłkarz jakiego kiedykolwiek widziałem.” Natomiast już za tydzień, do tej dwójki, dołączy trzeci crack – Urugwajczyk Luis Suarez, o którym Neymar mówi: “Myślę, że z Suarezem będzie mogli zrobić dla drużyny dużo, dużo więcej. On zawsze gra dla dobra drużyny. Nie możemy się doczekać, aby mógł z nami zagrać.”