Neymar żegna się z Mistrzostwami Świata

W meczu ćwierćfinałowym przeciwko Kolumbii Neymar doznał pęknięcia 3 kręgu lędźwiowego i będzie musiał pauzować od 4 do 6 tygodniu, co oznacza, że kandydat do króla strzelców żegna się z Mistrzostwami Świata.

Do urazu w największym stopniu przyczynił się kolumbijski piłkarz Juan Zúñiga, który bez pardonu wszedł w plecy rywala. Sam Juan powiedział, że nie chciał w żadnym stopniu zaszkodzić dla Neymara, a wejście było zwyczajnym boiskowym zagraniem.

Dla wszystkich bliskich futbolisty jest to bardzo ciężki do zniesienia incydent, przecież to właśnie Ney miał poprowadzić brazylijską reprezentację do triumfu na Mundialu. Cały piłkarski świat jest poruszony urazem napastnika, który przysporzył mu sporo bólu.  Wyrazy współczucia za pomocą portalu społecznościowego wyraził już Leo Messi, ale na pewno lista wspierających Brazylijczyka jest o wiele dłuższa.

Dobrą informacją jest to, że nie będzie musiał przejść operacji, ponieważ kręg zrasta się przeważnie sam. Natomiast pewne jest , że zawodnik do końca życia będzie miał problemy z odcinkiem lędźwiowym, co może mu nieznacznie przeszkadzać w przyszłej grze.

Źródło: Sport.es


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /home/blog/domains/blogfcb.com/public_html/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273