Niepowtarzalny i niezastąpiony Abidal

W dzisiejszej wypowiedzi Guardiola opisał Abidala jako “niezastąpionego i niepowtarzalnego” gracza. Powiedział on również, że teraz nic nie jest ważniejsze niż “znalezienie rozwiązania choroby i jego cierpienia, tak aby mógł kontynuować swoje normalne życie”.

Szkoleniowiec przyznał, że wszyscy w FC Barcelonie są poważnie zaniepokojeni Abidalem, który, jak ogłosił klub w czwartek, będzie wymagał przeszczepu wątroby. “Wiedzieliśmy, że jest szansa, że ​​to się może powtórzyć. Abidal wie, że ma nas i wszystkich innych, bo jest bardzo kochaną osobą. Takie jest życie, a on musi walczyć. Teraz jest chory i leczenie jest najważniejsze”.

Guardiola powiedział: “Abidal zachowywał się nienagannie, uczył nas tak wieleu rzeczy. Wyobrażam sobie, że nie jest to dla niego wewnętrznie łatwe. Owacje na Camp Nou w półfinale Ligi Mistrzów były jednym z najbardziej niesamowitych rzeczy, jakie kiedykolwiek widziałem. On jest bardzo dobrym człowiekiem i bardzo lubianym przez drużynę. Jeśli ludzie kochają go tak bardzo, to dlatego, że zasłużył na to. Jestem pewien, że to da mu dużo siły, aby przez to przejść. ” Guardiola powiedział również, że zawsze zostawiał decyzję graczowi, który musiał zdecydować, czy był gotów do gry czy nie. “Jestem wciąż zaskoczony tym, jak udało mu się pokazać taką chęć, tyle szacunku dla klubu i jego współpracowników”.

Dodał, że decyzja o przedłużeniu umowy Abidala sprzed kilku tygodni “pokazuje dlaczego ten klub jest tak świetny. Radzie należą się gratulacje za taki gest, co pokazanie, jak dobre możemy robić rzeczy.”

Źródło: fcbarcelona.com


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /home/blog/domains/blogfcb.com/public_html/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273