Niezmordowany Messi

Liczby, wiadomo, nie kłamią. Pokazują zatem, że Leo Messi spędził na boisku w tym sezonie najwięcej minut ze wszystkich piłkarzy La Liga.

3 241 minut, lub, jak ktoś woli, całe 36 meczów i 1 minuta. Tyle czasu spędził w tym sezonie Messi na boisku we wszystkich rozgrywkach. Jakby to mówił w sezonie 2009/10 Pep Guardiola: „Cholernie dużo”.

Żaden zawodnik z La Liga nie grał w tym sezonie tyle, co Messi. Za Argentyńczykiem plasuje się Gorka Iraizoz, który uzbierał 3 150 minut, zaś Cristiano Ronaldo z Realu Madryt rozegrał we wszystkich meczach 2 902 minut, 339 minut mniej od „10” Barcy.

W samej La Liga Messi grał 1 919 minut. Nie jest to tyle czasu, ile spędził na murawie Victor Valdes z 1 980 minutami. 10 września Leo Messi w meczu z Realem Sociedad zasiadł na ławce. Zmienił Thiago dopiero w 61. minucie. W 21 pozostałych meczach napastnik nie tylko zawsze był w podstawowej jedenastce, ale zawsze grał pełne 90 minut.

Victor Valdes być może osiągnąłby lepszy wynik od Messiego, jednak w Copa Del Rey jego miejsce w bramce zajmuje Jose Manuel Pinto.

Na razie kontuzje oszczędzają Leo Messiego. To bardzo dobra wiadomość, ponieważ jeszcze kilka sezonów temu nagminnie pauzował przez urazy. Josep Guardiola nie zamierza rezygnować ze swojego najlepszego zawodnika, a Messi nie zamierza odpuszczać – chce grać. Można się jednak spodziewać, że niebawem Argentyńczyk opuści jakiś mecz ligowy. Albo z powodu zmęczenia, albo z powodu pauzowania za komplet żółtych kartek, których jak do tej pory zebrał cztery.

Źródło: Sport.es