Nowy system gry Barcelony

Według najnowszego wydania “Sportu” Luis Enrique ma w planach lekko odmienić ustawienie Barcelony tak, aby Leo Messi grał jako cofnięta fałszywa dziewiątka. Wszystko spowodowane jest tym, że Argentyńczyk ze względu na swój organizm nie może być ciągle w grze. Jego nowa pozycja na boisku ma wykorzystywać jego przegląd pola, szybki drybling oraz bardzo dokładne otwierające podania.

Drastycznych zmian nie będzie, gdyż Barca nadal będzie grała systemem 4-3-3, lecz sami możecie zobaczyć na infografice, że ustawienie piłkarzy będzie nieco inne. Luis Enrique zapowiedział też podobno, że ustawienie zespołu będzie uzależnione od rywala z jakim Duma Katalonii będzie się mierzyć, co jest kolejną zmianą w stosunku do poprzednich lat, gdzie trenerzy od 1 do 90 minuty byli wierni cały czas jednemu stylowi.

Trener pragnie także, aby piłkarzy rozgrywali głównie skrzydłami i na tym opierali ataki. Luis Suarez i Neymar mają być wspierani przez bocznych obrońców (Jordi Alba/Dani Alves). Powrót Javiera Mascherano do pomocy i występy obok Sergio Busquetsa mają pozwolić odciążyć Sergio, który w ostatnich sezonach grał na pozycji defensywnego pomocnika najczęściej sam. Do tego alternatywą dla całej trójki ma być Rakitic, który może występować w pomocy w każdym miejscu.

Hiszpan zapewnia, że Leo Messi nadal jest najlepszym piłkarzem świata, ale sami musimy przyznać, że powrót do najlepszej wersji będzie bardzo trudny. Zmiany w konstruowaniu ataków mają przynieść efekty dla Barcelony oraz samego piłkarza, gdyż wszystko jest zaprojektowany, by Messi nie był tak bardzo eksploatowany.

Źródło: Sport.es


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /home/blog/domains/blogfcb.com/public_html/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273