O nas

Nasza historia rozpoczyna się 19 października 2011 roku. Tego dnia grupa eks-redaktorów pewnego serwisu internetowego o FC Barcelonie, postawiła blog sportowy na najtańszym/najmniej pojemnym serwerze, jaki można było dostać w sieci. Tak powstał BlogFCB, który widnieje w niemalże takiej samej formie do dzisiaj.

Przez kilka miesięcy redakcja potrzebowała wewnętrznej krystalizacji, by móc się rozwijać w miarę równym tempie. Od początku jednak istotą tegoż serwisu publicystycznego (ponieważ nie uważamy się za głównego dostawcę informacji) jest przedstawianie spraw związanych z FC Barceloną w sposób bardziej luźny, często trywialny, ale i kontrowersyjny. Stąd taka nazwa – piszemy to, co nam ślina na język przyniesie. Oczywiście w tle żartobliwej i sarkastycznej konwencji staramy się być profesjonalistami, jednak jeśli nimi nie będziemy – dajcie znać ze stosowną argumentacją.

Staramy się też być na tyle kreatywni, na ile to możliwe. Tłumaczymy konferencje prasowe piłkarzy Barcelony (i nie tylko!), karykatury i okładki Sportu oraz Mundo Deportivo; dbamy o serie nieszablonowych artykułów wydawanych cyklicznie co jakiś czas. Naszym oczkiem w głowie był jednak Flash BlogFCB, który od październikowego numeru w 2013 roku zmienił nazwę na Barça Flash. Jest to internetowy magazyn, który gromadzi w sobie najbardziej interesujące felietony i artykuły o FC Barcelonie i La Liga.

Lecimy również na drugim froncie na naszym Facebooku, gdzie też staramy się zrzeszać kibiców Dumy Katalonii. Tam najczęściej wrzucamy najciekawsze zdjęcia, filmiki, ciekawostki, statystyki i oczywiście relacjonujemy wydarzenia okolicznościowe.

Choć stery redakcji Bloga prowadziło już kilka osób, kadra wciąż pozostaje niemalże bez zmian. Nie brakuje nam zapału i chęci, choć im starsi jesteśmy, tym zaczyna nam brakować jednego ważnego czynnika – wolnego czasu. Dlatego jeśli sądzisz, że swoją osobą jesteś w stanie wynieść BlogFCB.com na wyższy poziom, to nie bój się do nas napisać. A jak Ci się nie chce, to polecamy inne stanowisko: Stałego Czytelnika.

BlogFCB.com tworzą w głównej mierze studenci, a hasłem przewodnim serwisu jest: Sarkazm, orgazm i Barcelona. Jeśli jest słabe, to przepraszamy, bo wydawało nam się, że jest całkiem spoko.

Redakcja Blog FCB