Oceny piłkarzy Barcelony po meczu z Atletico Madryt

blogfcbFC Barcelona po 90 minutach zaciętej rywalizacji zremisowała 0-0 z Atletico Madryt i sięgnęła po raz kolejny po Superpuchar Hiszpanii.  Gra Katalończyków w pewnych momentach mogła strasznie zanudzić, brakowało znowu pomysłu na grę w ofensywie, ponieważ piłkarze ze stolicy zagrali równie mądrze, jak na swoim obiekcie tydzień temu.

Skala od 1 do 10

Victor Valdes – 8(ZM)

Przez całe spotkanie był prawie bezrobotny, piszę prawie, ponieważ popisał się dwiema kapitalnymi interwencjami, które dały drużynie szczęśliwy remis i gdyby nie one, wynik nie byłby tak dobry. Nie popełniał większych błędów przy podaniach do partnerów. Można powiedzieć, że rozegrał bezbłędny mecz.

Daniel Alves – 5

Na początku pierwszej połowy chaotycznie starał przebić się pod bramkę rywala, jego dośrodkowania nie były tak celne,a pierwsze z nich lądowały wyłącznie na głowach piłkarzy Rojiblancos. Faktem ratującym Daniego jest to, że praktycznie cały mecz pracował w ofensywie, choć jak widać po wyniku z marnym skutkiem.

Gerard Pique – 5

Zagrał w moich oczach nawet dobre zawody, zaliczył parę ważnych odbiorów i jeden z nich był już nawet na połowie Atletico, zatrzymał też w 16 minucie bardzo dobrze zapowiadającą się kontrę, która mogłaby zagrozić bramce Blaugrany. Popełnił też parę drobnych błędów, ale cała gra w obronie w pewnych momentach była czystym zbiegiem przypadków i szczęścia.

Javier Mascherano – 5

Javier popisał się także paroma dobrymi odbiorami i wygranymi przedbitkami w powietrzu, jednak nie mogę zapomnieć mu próby strzału z drugiej połowy, która zakończyła się bardzo groźną kontrą i niemal bramką. Obrońca nie powinien podejmować tak złych decyzji.

Jordi Alba – 6

Był najjaśniejszym punktem obrony Barcelony, świetnie włączał się swoją stroną do ataków drużyny, przy tym świetnie dogadywał się z Neymarem i razem zaskoczyli parę razy defensywę Atletico. Co do gry w obronie to nie popełnił większych gaf.

Sergio Busquets – 6

Pierwsza połowa meczu w wykonaniu Sergio była na prawdę solidna, bardzo dobre jedno otwierające podanie do Leo Messiego, którego Argentyńczyk nie wykorzystał i parę przejęć. W drugiej połowie jakby trochę przygasnął i nie był tak widoczny. Do minusów postawy tego piłkarza trzeba dodać głupio zarobioną żółtą kartkę za bezsensowne dyskusje. Na szczęście bez żadnych większych konsekwencji. Najlepszy w drugiej linii.

Leo Messi – 6,5

Argentyńczyk z pewnością zagrał lepszy mecz, niż ten z zeszłego tygodnia, gdzie po pierwszej połowie opuścił boisko z powodu kontuzji uda. Leo cofał się aż pod połowę i to od niej wyprowadzał piłkę, zazwyczaj kończyło się to faulem, ale ochoty do gry nie brakowało.Nie wykorzystał karnego i to największy minus, ale na jego szczęście nie był on kluczowy do zwycięstwa w meczu.

Xavi – 5,5

Spokojne zawody, nie naliczyłem się większych strat. Xavi spokojnie rozgrywał piłkę, zabrakło kluczowych podań, które powinny otwierać drogę do bramki. Niekoniecznie to wina piłkarza, ponieważ madryccy defensorzy byli bardzo dobrze ustawieni, a gra naszych napastników nie była fenomenalna.

Cesc Fabregas – 5,5

To samo tyczy się Ceska. Rozegrał spokojny mecz bez większych błędów. Otrzymał żółtą kartkę, ale jak wiemy nie była ona słuszna, ponieważ interweniował czysto. Co by nie mówić – zatrzymał wtedy dobrze zapowiadający się atak rywala.

Neymar – 6

Brazylijczyk otrzymuje trochę naciąganą szóstkę. W ostatnich meczach przez 30 minut potrafił dać wielkiego kopniaka dla kolegów i sygnał do walki. W tym spotkaniu przez 90 minut nie dał tyle, ile tak na prawdę by mógł, a to przez dobrą grą rywala w obronie. Mimo tego bardzo dobrze układała się współpraca z Albą, który dzięki podaniom Neymara posyłał groźne piłki w pole karne.

Alexis Sanchez – 4

Najgorszy piłkarz na boisku, otrzymywał piłki, a jak już miał futbolówką przy nodze kręcił się sam dookoła siebie i na końcu tracił ją myśląc, że sędzia  podyktuje na nim faul. Był bardzo niewidoczny pod koniec pierwszej połowy i w drugiej zanim zmienił go Pedro. Skórę Chilijczyka ratuje jeden dobry powrót no i jakby nie patrzeć dwie 80% sytuacje bramkowe, których bądź co bądź nie wykorzystał.

Rezerwowi:

Pedro- 5

Zdołał wywalczyć karnego i to chyba to wszystko, co wniósł do gry Barcy. Chyba, a może też aż, ponieważ dzięki niemu mogliśmy objąć prowadzenie, co przez większość meczu nie chciało się Katalończykom udać.

Andres Iniesta- grał zbyt krótko.

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /home/blog/domains/blogfcb.com/public_html/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273