Oceny piłkarzy Barcelony po meczu z Eibarem

Barcelona pokonała Eibar 2:0 w wyjazdowym starciu rozgrywanym w ramach 27. kolejki Primera Division. Oba gole były dziełem Leo Messiego, który tym samym został samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców. Jak spisali się podopieczni Luisa Enrique? Zapraszamy do zapoznania się z naszymi ocenami.

bravo

Hubert Bochyński: 6/10 Ogólna Ocena: 6/10 Przemysław Kasiura: 6/10

Zbyt wielu okazji do łapania piłek po strzałach rywali nie miał, choć raz uratowała go poprzeczka w drugiej połowie. Poza tym pewnie chwytał zawieszone w locie futbolówki.


Hubert Bochyński: 6/10 Ogólna Ocena: 6/10 Przemysław Kasiura: 6/10

Jak na Martina, to naprawdę często angażował się w ataki FC Barcelony. Nie grał z polotem, ale za to nie popełniał zbyt wielu błędów i skutecznie wracał za obrońcami. Ponadto… wykonał najwięcej podań spośród wszystkich graczy na boisku. Zaskoczeni?


pique

Hubert Bochyński: 7/10 Ogólna Ocena: 7/10 Przemysław Kasiura: 7/10

Również zagrał dobre spotkanie. Co prawda piłkarze z Eibaru oddali aż 13 strzałów na bramkę (więcej o jednego od graczy gości), to mimo wszystko wykazywał się dobrym kryciem.


bartra

Hubert Bochyński: 7/10 Ogólna Ocena: 7/10 Przemysław Kasiura: 7/10

To był dobry występ Marka. Zaliczył najwięcej przejęć piłki oraz pięć “wyczyszczeń”. Ponadto nie zaliczył żadnej straty futbolówki. Pewny punkt w obronie Barcelony.


Hubert Bochyński: 6/10 Ogólna Ocena: 6/10 Przemysław Kasiura: 6/10

Z jego strony zostały oddane zaledwie dwa strzały. Choć rywale mieli z nim mniej problemów, aniżeli z Montoyą, to Adriano z praktycznego punktu widzenia wykonał swoją robotę.


Hubert Bochyński: 6/10 Ogólna Ocena: 6/10 Przemysław Kasiura: 6/10

Prawdopodobnie największa niespodzianka w wyjściowym składzie. Zagrał na dość nietypowej dla siebie pozycji i było to widoczne. Nie ma umiejętności, którą posiadają choćby Busquets czy Mascherano, pomagającą przewidywać najbliższe ruchy rywala. O ile w rozprowadzaniu futbolówki zagrał nieźle, o tyle z jego głównymi zadaniami bywało różnie. Wydaje się, że nawet jako alternatywa dla defensywnego pomocnika nie ma w klubie przyszłości.


rakitic

Hubert Bochyński: 7/10 Ogólna Ocena: 7/10 Przemysław Kasiura: 7/10

Asysta przy golu Messiego to jedno, ale ponadto fantastycznie kreował grę. Ostatnio Chorwat jest w świetnej formie i prawdopodobnie załatwia sobie miejsce w podstawowej jedenastce na El Clasico.


Hubert Bochyński: 6/10 Ogólna Ocena: 6/10 Przemysław Kasiura: 6/10

Trzeba jasno powiedzieć, że widzieliśmy już Alcantarę w lepszej formie. I to z lepszymi przeciwnikami. Dzisiaj wypadł przeciętnie. Starał się przyspieszać grę, umiejętnie dzielić piłki, ale skończyło się tylko na próbach, był mało efektywny. Nie wyróżnił się niczym na tle piłkarzy odpowiedzialnych za ofensywę, w pełni się do nich dopasowując. Najlepszym podsumowaniem jest strzał z 86. minuty, kiedy futbolówka miała zdecydowanie bliżej do narożnika boiska niż do bramki.


messi

Hubert Bochyński: 8/10 Ogólna Ocena: 8/10 (ZM) Przemysław Kasiura: 8/10

Nie można przejść obojętnie obok jego strat, które grzebały i tak małą liczbę akcji. Widząc słabszą dyspozycję swoich kompanów, chciał kilka razy sam przejść obronę. Raz udawało się to lepiej, raz gorzej. Trzeba jednak znów przyznać jego wielkość, ponieważ to jego gole zdecydowały o wygranej. Nawet nie będąc w najlepszej formie jest decydujący. Na uwagę zasługuje strzał z jedenastu metrów, gdyż już dawno nie wykonał tak pewnie rzutu karnego. Pochwalić trzeba go także za bramkę głową po rzucie rożnym, jego pierwsze takie trafienie w karierze.


suarez

Hubert Bochyński: 6/10 Ogólna Ocena: 6/10 Przemysław Kasiura: 6/10

Od początku meczu nie miał łatwego życia. Był dobrze pilnowany przez obrońców baskijskiego zespołu, a dodatkowo jego koledzy nie rozpieszczali go ilością podań. To wszystko sprawiło, że Urugwajczyk był długimi fragmentami niewidoczny. Kiedy już się pokazywał kibicom, zazwyczaj zachowywał się dobrze, ale to i tak nie wystarczyło, by zapisać się szczególnie w pamięci. Najsłabszy występ od kilku spotkań.


neymar

Hubert Bochyński: 6/10 Ogólna Ocena: 6/10 Przemysław Kasiura: 6/10

Również Neymar nie porwał. Starał się, cofał się, by pomóc kolegom w rozegraniu, ale mało z tego wychodziło. Czasem chciał zagrać zbyt efektownie, np. puszczając piłkę między nogami. Nie zawsze było to jednak najlepszym rozwiązaniem. Miejmy nadzieję, że lepiej będzie w środę na Camp Nou.


REZERWOWI:

xavi

Hubert Bochyński: 6/10 Ogólna Ocena: 6/10 Przemysław Kasiura: 6/10

Legenda! Po raz 750. wystąpił dziś koszulce Barcelony. Jego zmiana była solidna. Po wejściu wprowadził do gry spokój, tak bardzo potrzebny w tej fazie meczu. Umiejętnie i pewnie rozgrywał piłkę, rzadko ją tracąc. Nie szarżował, dlatego też nie miał okazji, by pokazać jakieś nadzwyczajne zagranie.


pedro

Hubert Bochyński: b/o Ogólna Ocena: b/o Przemysław Kasiura: b/o

Inaczej po wejściu zachowywał się Pedro. Hiszpański skrzydłowy nie dostaje wielu szans w tym sezonie, dlatego każdą chce maksymalnie wykorzystać. Był aktywny, dążył do strzelenia gola, ale brakowało mu precyzji. Zaliczył jedno uderzenie, z którym łatwo poradził sobie Jimenez.