Oceny piłkarzy Barcelony po meczu z Levante

Manita na Camp Nou zawsze  będzie nam się świetnie kojarzyła, szczególnie jeśli piłkarze Barcelony są jej autorami. Levante zostało rozgromione aż pięć do zera i jakby zapomniano w stolicy Katalonii o kryzysie, o którym tak głośno było jeszcze półtora miesiąca temu. Jak zaprezentowali się poszczególni gracze? Zapraszamy do zapoznania się z ocenami wystawionymi przez naszych redaktorów!

terstegen

Jakub Łokietek: 6/10 Ogólna Ocena: 6/10 Przemysław Kasiura: 6/10

Zbyt wielu możliwości do wykazania swoich umiejętności nie miał. Jednak jeśli bramkarz jest nie rozgrzany, to tym bardziej jest skory do popełniania błędów. Nie w przypadku Bravo.


montoya

Jakub Łokietek: 6/10 Ogólna Ocena: 6/10 Przemysław Kasiura: 6/10

Zdecydowanie wolał nie pchać się do przodu, pozostawiając rolę atakującego ze skrzydła tym, którzy się na tym dużo lepiej znają. W defensywie spisywał się solidnie, choć jeśli chodzi o rozgrywanie akcji, to nie popisał się niczym szczególnym. Widać było jednak, że Martin rozkręcał się z minuty na minutę i im później trwał mecz, tym prawy obrońca pewniej czuł się na swojej pozycji.


pique

Jakub Łokietek: 8/10 Ogólna Ocena: 8/10 Przemysław Kasiura: 8/10

Profesor. Doskonale odnalazł się we współpracy z Markiem Bartrą. Ponadto ważył niemalże każde podanie i zaliczył jedzynie cztery niedokładnie długie podania na łącznie 14, co jest wynikiem bardzo udanym.


mathieu

Jakub Łokietek: 8/10 Ogólna Ocena: 8/10 Przemysław Kasiura: 8/10

Nie odstawał poziomem od swojego starszego kolegi, a czasem nawet wydawało się, jakby miał więcej interwencji od samego El Jefecito. Od początku był bardzo skoncentorowany, a nawet potrafił swoim krótkim, acz dokładnym podaniem, otworzyć Leo Messiemu drogę do bramki rywali. Marc powinien zaliczyć swój mecz z Levante do grona tych najbardziej udanych.


alba

Jakub Łokietek: 7/10 Ogólna Ocena: 7/10 Przemysław Kasiura: 7/10

Bardzo często włączał się w akcje ofensywne, choć rzadko z wymiernym skutkiem. Być może był to efekt często oddawania piłki kolegom z ataku, którzy byli dzisiaj bardzo aktywni w swoich szeregach. Na plus należy jednak zaliczyć mu asystę przy pięknej bramce Suareza. Adriano generalnie spisał się poprawnie, szczególnie w drugiej połowie.


mascherano

Jakub Łokietek: 8/10 Ogólna Ocena: 8/10 Przemysław Kasiura: 8/10

Rządził i dzielił na środku boiska. Nie było na niego mocnych. Oddał jeden groźny strzał na bramkę Levante oraz pokazał się z dobrej strony jako rozgrywający. Była to bardzo dobra odpowiedzieć na świetną ostatnią dyspozycję Javiera Mascherano na pozycji pivota.


rafinha

Jakub Łokietek: 7/10 Ogólna Ocena: 7/10 Przemysław Kasiura: 7/10

Solidny i pragmatyczny. Tak można w skrócie ocenić grę Xaviego Hernandeza tego wieczoru. Nie grał zbyt głęboko i włączał się do akcji ofensywnych, jednakże czasem wyręczany był przez swoich kolegów – szczególnie z ataku – jeśli chodzi o podania prostopadłe. Ich coraz mniejsza ilość nie świadczy o kiepskiej formie Xaviego, ale coraz lepszej komunikacji i gry na skrzydłach Barcelony. Aczkolwiek zagrania na jeden kontakt z Leo Messim nigdy nam się chyba nie znudzą…


iniesta

Jakub Łokietek: 7/10 Ogólna Ocena: 6,5/10 Przemysław Kasiura: 6/10

Dobry mecz Chorwata, który został zmieniony w drugiej połowie. Zaliczył wiele celnych przerzutów, kilkakrotnie napędzał akcje ofensywne drużyny. Jednym słowem – solidny.


messi

Jakub Łokietek: 9/10 Ogólna Ocena: 9/10 (ZM) Przemysław Kasiura: 9/10

Kolejne spotkanie – kolejny genialny występ. Dziś zdobył hat-tricka i asystę, ale szczerze mówiąc, to powinien mieć na koncie jeszcze więcej trafień. Doskonale wyglądała jego współpraca z Neymarem, ale miejmy nadzieję, że na Manchester stanie się skuteczny do bólu!


suarez

Jakub Łokietek: 7/10 Ogólna Ocena: 7/10 Przemysław Kasiura: 7/10

Śmiało można powiedzieć, że to był jeden z lepszych, o ile nie najlepszy mecz Pedro w tym sezonie. Od początku był bardzo aktywny – uderzał, wracał się na własną połowę po piłkę i stwarzał naprawdę dużo zamieszania pod bramką rywala. Ukoronował występ asystą, choć był często pomijany przez swoich kolegów w ofensywie. Poprosimy więcej takich meczów Kanaryjczyka.


neymar

Jakub Łokietek: 8/10 Ogólna Ocena: 8/10 Przemysław Kasiura: 8/10

Podobnie jak Messiemu brakowało mu zimnej krwi pod bramką rywala. Nie zmienia to jednak faktu, że Brazylijczyk zapisał dziś na koncie wiele udanych dryblingów, sporo genialnych wymian podań z Messim oraz trafił do siatki Marino. Mimo to Ney może grać lepiej i przede wszystkim skuteczniej.


REZERWOWI:

rakitic

Jakub Łokietek: 5/10 Ogólna Ocena: 5,5/10 Przemysław Kasiura: 6/10

Zmienił Rakitica po przerwie, ale przez pół godziny meczu był niewidoczny. Może to również wina tego, że końcówka meczu w wykonaniu całej drużyny nie była tak intensywna, więc i  młody pomocnik nie miał okazji, aby się wykazać.

rakitic

Jakub Łokietek: 7/10 Ogólna Ocena: 7/10 Przemysław Kasiura: 7/10

Wejście smoka! Luis wszedł na murawę za Neymara i kilka minut po pojawieniu się na niej zdobył niesamowitą bramkę! Jego trafienie nożycami przypominało gol Saula Nigueza z derbów Madrytu. Poza tym cały czas pokazywał się kolegom do gry, szukał pozycji strzeleckich, więc można powiedzieć, że można Urugwajczykowi zaliczyć ten występ na plus.


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /home/blog/domains/blogfcb.com/public_html/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273