Oceny piłkarzy Barcelony po meczu z Malagą

pic_2014-09-24_MALAGA-BARCELONA_23.v1411599385

Barcelona zanotowała wczoraj pierwszą wpadkę w tym sezonie, remisując bezbramkowo w wyjazdowym meczu z Malagą. Cieszyć może kolejne zachowane czyste konto, jednak martwi wczorajsza nieskuteczność i brak pomysłu na rozegranie akcji. Większość piłkarzy zagrała poniżej oczekiwań, zawodząc swoich fanów. Zapraszamy do zapoznania się z ocenami wystawionych przez naszych redaktorów.
bravo

Hubert Bochyński: 7/10 Ogólna Ocena: 7/10 Jakub Łokietek: 7/10

Jeśli o bramkarzu można powiedzieć, że był jedną z najjaśniejszych postaci zespołu, świadczy to o tym, że drużyna nie zagrała najlepszego meczu w historii. Reprezentant Chile w kilku sytuacjach zachował się bardzo dobrze, broniąc swoich kolegów przed utratą bramki. 450 minut z czystym kontem robi wrażenie, zwłaszcza kiedy mówimy o portero, dla którego to pierwszy sezon w stolicy Katalonii.

 

10695015_823414824370066_2014815958_n

Hubert Bochyński: 5/10 Ogólna Ocena: 5/10 Jakub Łokietek: 5/10

Pierwsze koty za płoty, można powiedzieć. Obecność Brazylijczyka wywołała wiele dyskusji jeszcze przed rozpoczęciem spotkania, a w jego trakcie jeszcze się one ożywiły. Jak na debiut, zagrał nie najgorzej. W pierwszej części nie popełniał błędów w defensywie, ale gorzej było z przodu. Widać, że jest nowym piłkarzem i potrzebuje czasu, by zgrać się z kolegami i zdobyć ich zaufanie. Po przerwie było już nieco gorzej. Prawy obrońca coraz częściej gubił krycie i był spóźniony, jakby nie wytrzymywał meczu w pełnym wymiarze czasowym. W efekcie zarobił żółtą kartkę i w razie czego został ściągnięty.

bartra

Hubert Bochyński: 7/10 Ogólna Ocena: 6,5/10 Jakub Łokietek: 6/10

Marc wyglądał na człowieka bardzo zmotywowanego. Chciał pokazać, że ostatnie decyzje Luisa Enrique o wystawianiu na jego pozycji innych zawodników niekoniecznie muszą być lepsze. W tyłach był bardzo pewny, a ponadto groźnie atakował po rzutach rożnych. Mógł zdobyć bramkę głową, ale żaden z jego strzałów nie był na tyle celny, by Carlos Kameni wyciągał piłkę z siatki.

pique

Hubert Bochyński: 7/10 (ZM) Ogólna Ocena: 7/10 Jakub Łokietek: 7/10 (ZM)

Kolejny solidny występ bardziej doświadczonego stopera. Spokój, jakim emanował w obronie, znamionuje jego klasę. Jeśli jest w formie, może być jednym z najlepszych piłkarzy na świecie. Gerard był także pierwszym zawodnikiem biorącym udział w rozegraniu piłki. Często podłączał się do ataków i również był blisko szczęścia, jednak tego wieczoru nie dane było zdobyć Katalończykom gola.

alba

Hubert Bochyński: 7/10 Ogólna Ocena: 6,5/10 Jakub Łokietek: 6/10

Hiszpański left-back po raz następny udowodnił, że ustabilizował swoją dyspozycję na wysokim poziomie. Kilkukrotnie musiał asekurować partnerów, co na ogół wychodziło mu poprawnie. Ponadto jak zwykle był aktywny w grze do przodu, jednak albo koledzy nie dogrywali mu w punkt, albo szwankowała precyzja jego zagrań.

busquets

Hubert Bochyński: 6/10 Ogólna Ocena: 6/10 Jakub Łokietek: 6/10

Prawdopodobnie najlepszy z graczy środka pola. Nie można powiedzieć, by wielce zawiódł, ale z drugiej strony widzieliśmy już bardziej spektakularne mecze w jego wykonaniu. Nienagannie poczynał sobie w odbiorze piłki, lecz chyba nieco więcej mógł dać w rozprowadzaniu piłki do przodu.

rakitic

Hubert Bochyński: 6/10 Ogólna Ocena: 5,5/10 Jakub Łokietek: 5/10

Było to chyba najgorsze 90 minut Chorwata w bieżących rozgrywkach. Mimo że kilka razy pokazał swoje świetne, zaskakujące zagrania, to później długimi fragmentami znikał z pola widzenia. Szkoda jego jednego zablokowanego uderzenia, bo mogło ono sprawić kameruńskiemu golkiperowi problemy. Być może słabsza forma była spowodowana ledwo wyleczonym urazem po spotkaniu z Levante, ale skoro przebywał na murawie przez cały mecz, to widocznie zdrowie mu na to pozwoliło.

iniesta

Hubert Bochyński: 6/10 Ogólna Ocena: 6/10 Jakub Łokietek: 6/10

Także Don Andres nas nie zachwycił. Pół oceny wyżej od swojego partnera to skutek tego, że był dość aktywny i próbował, czasem swoimi indywidualnymi zagraniami, a czasem po akcjach z kolegami, rozmontować solidną obronę gospodarzy. Być może gdyby miał odpowiednie wsparcie, umiałby z niego skorzystać. Gdybać jednak nie będziemy. Ten mecz katalońska ’8′ może zaliczyć co najwyżej jako przeciętny.

pedro

Hubert Bochyński: 5/10 Ogólna Ocena: 5/10 Jakub Łokietek: 5/10

Cierpliwość, jaką mają do skrzydłowego kibice Barcelony, wyczerpuje się z każdym nieudanym meczem coraz szybciej. Nic dziwnego, Pedro to do tej pory jeden z najsłabszych piłkarzy drużyny. Wczoraj było nie inaczej. Co prawda doszedł do dwóch sytuacji strzeleckich, ale zabrakło mu szczęścia lub dokładności. Na plus można wyróżnić jego aktywność w obronie, ale chyba nie tylko tylko tego oczekują od niego fani.

messi

Hubert Bochyński: 6/10 Ogólna Ocena: 6/10 Jakub Łokietek: 6/10

Tak, jak wczoraj Argentyńczyk został zneutralizowany, nie udało się żadnej ekipie w tej kampanii. Messi był ściśle kryty, a jeśli już udało mu się spod tej opieki uciec, już pojawiła się następna przeszkoda, która uniemożliwiała rozwinięcie skrzydeł. Rzadko zdarza się, by gwiazdor kończył mecz bez jakiegokolwiek strzału celnego, ale dokładnie tak było wczoraj. Niektórzy zaraz po końcowym gwizdku wspomnieli o Messidependencii. Potyczka z Malagą mogła nam potwierdzić, że coś jest na rzeczy, ale na wyciąganie wniosków jeszcze przyjdzie pora.

neymar

Hubert Bochyński: 5/10 Ogólna Ocena: 5/10 Jakub Łokietek: 5/10

Dawno nie widzieliśmy tak bezbarwnego Neymara. Gwiazda czwartej drużyny MŚ bardzo rzadko wygrywała wczoraj swoje indywidualne pojedynki z defensorami rywala. Dobrze nie funkcjonowała również jego współpraca z Leo Messim, którą na niezłym poziomie mogliśmy obserwować w poprzednich meczach. Zauważył to też Luis Enrique, który nie trzymał piłkarza na boisku, widząc, że nie ma z niego większego pożytku i zmienił go już w 64. minucie.

REZERWOWI:
sandro Oceny piłkarzy Barcelony po meczu z Villarreal

Hubert Bochyński: 5/10 Ogólna Ocena: 5/10 Jakub Łokietek: 5/10

Początek miał niezły. Był aktywny w pressingu i szybkim odbiorze futbolówki. Do tego dwa razy udało mu się przeprowadzić niezłe szarże. Z czasem jednak dostosował się do kolegów z drużyny i prezentował się coraz gorzej.

munir

Hubert Bochyński: 5/10 Ogólna Ocena: 5/10 Jakub Łokietek: 5/10

Miał poprawić obraz gry, zajmując z Sandro pozycje skrzydłowych, aczkolwiek niewiele zmieniło się w tym czasie. Niedawny debiutant w kadrze Hiszpanii był w ogóle niewidoczny. Dość powiedzieć, że w trakcie prawie półgodzinnego występu przy piłce był kilkukrotnie.

adriano

Hubert Bochyński: 5/10 Ogólna Ocena: 5/10 Jakub Łokietek: 5/10

Niezła zmiana Adriano. Wszedł za Douglasa głównie po to, by wprowadzić spokój na prawej flance i możliwie rozruszać grę na skrzydle. To mu się udało, ponieważ kilka razy udało mu się poprawnie zagrać w pole karne rywala. Szkoda, że nie miał odpowiedniego wsparcia, gdyż strona ta byłaby jeszcze groźniejsza.

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /home/blog/domains/blogfcb.com/public_html/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273