Oceny piłkarzy Barcelony po meczu z Malagą

FC Barcelona przegrała na Camp Nou z Malagą 1:0. Trzeba przyznać, że w pełni zasłużenie Andaluzyjczycy wywieźli z Katalonii trzy punkty. Dlaczego doszło do tego blamażu? Głównie przez indywidualne błędy oraz przez wyjątkowo kiepską grę w środku pola. Kogo zatem najbardziej należy zrugać?

terstegen

Zbigniew Wodecki: 4/10 Ogólna Ocena: 4/10 Przemysław Kasiura: 4/10

Teoretycznie największy błąd przy bramce Juanmi popełnił Dani Alves, ale jednak zawahanie Claudio Bravo przy starcie do piłki również miało kluczowe znaczenie. Poza tym nie świecił żadnymi świetnymi interwencjami.


alves

Zbigniew Wodecki: 3/10 Ogólna Ocena: 3/10 Przemysław Kasiura: 3/10

Gdy schodził z boiska, żegnany był gwizdami. Trudno się temu dziwić, gdyż to on był głównym winowajcą przy bramce Juanmi. Ponadto popełniał sporo niepotrzebnych, często groźnych w skutkach, strat. Jego dośrodkowania oraz gra w ataku były bezcelowe.


mathieu

Zbigniew Wodecki: 4/10 Ogólna Ocena: 4/10 Przemysław Kasiura: 4/10

Na jego kiepską ocenę, trzeba to przyznać otwarcie, wpłynęła fatalna gra całego szeregu defensywnego. Popełniał najmniej indywidualnych błędów spośród pozostałej trójki, jednakże bardzo nieudanie się ustawiał i grał bez piłki. Jego podania również pozostawiały wiele do życzenia.


pique

Zbigniew Wodecki: 4/10 Ogólna Ocena: 3,5/10 Przemysław Kasiura: 3/10

Praktycznie można było zrobić każdy drybling świata, nawet ten najprostszy, a i tak udałoby się przejść Pique bez żadnego problemu. Niestety Gerard był myślami gdzieś zupełnie indziej, zapewne w Manchesterze. Nie potrafił skutecznie przeszkadzać napastnikom Malagi.


alba

Zbigniew Wodecki: 4/10 Ogólna Ocena: 4/10 Przemysław Kasiura: 4/10

Bardzo aktywny na swoim skrzydle, jednakże nie zawsze z pożądanym skutkiem. Nie popełniał zbyt wielu błędów w pierwszej połowie, sporo pracował w drugiej, ale największą szkodę dla siebie zrobił pod koniec spotkania, kiedy zachował się jak ostatni kretyn, kopiąc rywala w nerki (próbując wybić mu piłkę spod ciała). Alba powinien się cieszyć, że nie zakończył spotkania przedwcześnie.


mascherano

Zbigniew Wodecki: 5/10 Ogólna Ocena: 5/10 Przemysław Kasiura: 5/10

Starał się pilnować środka pola maksymalnie jak się da. Nie miał zbyt wielu problemów z wyjściem spod presji, a jego podania były w zdecydowanej mierze dokładne i precyzyjne. Problemem Sergio była gra w defensywie, która do najlepszych nie należała.


rafinha

Zbigniew Wodecki: 6/10 Ogólna Ocena: 6/10 Przemysław Kasiura: 6/10

W pierwszej połowie niemal nie strzelił gola dla Barcelony, jednakże trafił na piłkarza Malagi stojącego dokładnie tam przy linii bramkowej, gdzie strzelać chciał Rafinha. Poza tym grał poprawnie, ale bez polotu. Tego polotu zabrakło głównie przez doskonałe ustawienie Malagi, jednakże wtedy i tak wymagamy, aby jakieś rozwiązanie na taką taktykę się znalazło.


iniesta

Zbigniew Wodecki: 3/10 Ogólna Ocena: 3/10 Przemysław Kasiura: 3/10

Tragiczny mecz Andresa. Niestety, jak bardzo tego człowieka cenimy i szanujemy, tak coraz bardziej do nas dociera, że jego najlepsze lata już niestety nie wrócą. Dzisiaj z Iniesty nie było żadnego pożytku. Tracił głupio piłkę, podawał tam, gdzie nie powinien oraz znajdował rozwiązania najbardziej bezproduktywne.


messi

Zbigniew Wodecki: 5/10 Ogólna Ocena: 5/10 Przemysław Kasiura: 5/10

Autobus nadal jest najlepszym rozwiązaniem na zapędy Leo Messiego, jednakże nawet w trakcie kontr Barcelony, Leo bezsensownie tracił piłki. Bardzo byśmy chcieli zwalić winę na świetną grę Malagi, ale trzeba przyznać szczerze, że Messi powinien dać z siebie dużo więcej. Co prawda jego dośrodkowania siały spory popłoch w polu karnym Kameniego, ale na tym się zawsze kończyło. Oczywiście – to akurat nie z jego winy.


suarez

Zbigniew Wodecki: 4/10 Ogólna Ocena: 4/10 Przemysław Kasiura: 4/10

Słabe spotkanie Suareza. Nie dość, że co jakiś czas w żenujący sposób szukał faulu, to w niektórych sytuacjach mógł spisać się dużo lepiej. Prawdą jest, że jedno- lub nawet dwukrotnie był złapany na “spalonym”. Cudzysłów jest tutaj użyty celowo, aby wyjaśnić, że po prostu ustawienia Suareza były jak najbardziej legalne. Autobus z Malagi też nie ułatwiał Urugwajczykowi zdobywania goli. Ba, nawet pojawiania się w pozycjach strzeleckich!


neymar

Zbigniew Wodecki: 4/10 Ogólna Ocena: 4/10 Przemysław Kasiura: 4/10

Podobnie jak Suarez, często szukał faulu (głównie w drugiej połowie) zamiast próbować w jakiś sposób przedostać się przez gąszcz piłkarzy w biało-niebieskich paskach. Pod koniec meczu puszczały mu również emocje, co nie mogło spodobać się ani kibicom, ani też trenerowi. I mamy nadzieję, że też jemu samemu.


REZERWOWI:

rakitic

Zbigniew Wodecki: b/o Ogólna Ocena: b/o Przemysław Kasiura: b/o1

Nic nie pokazał przez swój czas gry, więc nawet nie wiemy z czego mamy Rakiticia oceniać.

pedro

Zbigniew Wodecki: b/o Ogólna Ocena: b/o Przemysław Kasiura: b/o

Podobnie jak Rakitić, chociaż należy jednak zaznaczyć, że Pedro miał znakomitą okazję (niemalże sam na sam z bramkarzem), jednakże ją całkowicie zmarnował. In minus!

mascherano

Zbigniew Wodecki: b/o Ogólna Ocena: b/o Przemysław Kasiura: b/o

Grał za krótko.

 


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /home/blog/domains/blogfcb.com/public_html/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273