Oceny piłkarzy Barcelony po meczu z Villarreal

BwY45NRIcAA_rW7FC Barcelona wygrała z Villarreal po ciężkim boju na El Madrigal wynikiem 1:0, a bramkę na wagę trzech punktów strzelił Sandro Ramirez. Ów rezerwowy pokazał się w jednej, ale jakże kluczowej sytuacji. A jak spisali się jego starsi koledzy z drużyny?

bravo

Hubert Bochyński: 7/10 Ogólna Ocena: 7/10 Przemysław Kasiura: 7/10

Co prawda dwukrotnie uratowały go słupki (w tym raz po interwencji Mathieu), ale poza tym interweniował pewnie. W jednej sytuacji musiał nawet popisać się umiejętnościami biegowymi i nie zawiódł. Claudio Bravo nie miał zbyt wiele pracy, a gdy miał – pewnie i bezbłędnie ją wykonywał.

pique

Hubert Bochyński: 7/10 Ogólna Ocena: 7/10 Przemysław Kasiura: 7/10

W pierwszej połowie nie miał zbyt wiele pracy, choć popisał się kilkoma dobrymi przejęciami na środku boiska oraz skutecznymi wślizgami na skrzydłach. W drugiej częściej bywał w polu karnym Sergio Asenjo, ale – niestety – bezowocnie.

alba

Hubert Bochyński:8/10 Ogólna Ocena: 8/10 Przemysław Kasiura: 8/10

Doskonały występ Alby. Tylko jedna akcja Villarrealu została przeprowadzona jego stroną, a tak to gasił każdą kontrę w zarodku. W dodatku wygrywał każdy pojedynek biegowy, a swój udział w ofensywie dawkował z głową. Świetny Alba – drugi najlepszy na boisku, tuż po Messim.

alves

Hubert Bochyński: 6/10 Ogólna Ocena: 5,5/10 Przemysław Kasiura: 5/10

Człowiek miliona dośrodkowań zatrzymał się w czasie. Tak samo wyglądał na boisku rok temu jak w trakcie tej niedzieli. Brak pomysłu z rozwinięciem ataku zastępował kolejnymi, często bezsensownymi, dośrodkowaniami. W obronie był aktywny, ale nie bezbłędny. Dobrą ocenę buduje mu świetny pressing oraz dobra praca w obronie.

mathieu

Mało brakowało a miałby na koncie swojego pierwszego gola dla Barcelony. Co prawda samobójczego, ale przy tak niepewnej i niemrawej grze w defensywie w wykonaniu Mathieu, byłby dzięki temu w jakiś sposób zapamiętany. Nie można mieć pretensji do pressingu, bo to wychodziło Francuzowi dość dobrze, ale gorzej sprawa wyglądała z kryciem podczas ataku pozycyjnego rywali z Villarreal.

busquets

Sergio Busquets zrehabilitował się za ostatni kiepski występ. Wykonał 13 przechwytów oraz… ani razu nie stracił piłki. Udany pressing doprowadzał do błędów rywali, a w walce o górne piłki był bezkonkurencyjny. Świetna gra Busiego.

rakitic

Hubert Bochyński: 6/10 Ogólna Ocena: 6,5/10 Przemysław Kasiura: 7/10

Chorwat dość dobrze radził sobie w defensywie, jednakże w ataku nie szło mu już tak udanie. Niektóre długie podania były niedokładne, a strzały niecelne. Ale, jak już zostało wspomniane, Ivan świetnie radził sobie na własnej połowie.

munir

Hubert Bochyński: 5/10 Ogólna Ocena: 4,5/10 Przemysław Kasiura: 4/10

Po udanym debiucie przeciwko Elche, apetyty były bardzo rozbudzone. Tym razem jednak El Haddadi nie był tak widoczny, jak tydzień temu. Widać, że przed młodym skrzydłowym jeszcze wiele pracy, by stał się gwiazdą drużyny.

rafinha

Zmiana pozycji nie sprzyjała poprawie gry młodszego brata Thiago. W pierwszej połowie kilka razy próbował rozegrać piłkę, ale był dość mało efektywny. Po przerwie było już gorzej. Musi się znacznie poprawić.

pedro

W pierwszych 45 minutach był jedną z wyróżniających się postaci. Raz mógł lepiej wykończyć niezłą kontrę drużyny, ale jego aktywność i pracowitość w odbiorze piłki były na wysokim poziomie. W drugiej części zdecydowanie spuścił z tonu.

messi

Hubert Bochyński: 8/10 (ZM) Ogólna Ocena: 8/10 Przemysław Kasiura: 8/10 (ZM)

Leo znowu okazał się decydujący. Mimo że przez cały mecz obrońcy próbowali utrudnić mu życie jak najmocniej umieli, to Argentyńczyk i tak kilkukrotnie doszedł do niezłych sytuacji. A zachowanie przy bramce pokazuje, jak wielkie umiejętności crack Barcy posiada.

REZERWOWI:

neymar

Hubert Bochyński: 5/10 Ogólna Ocena: 5/10 Przemysław Kasiura: 5/10

Jego wejście nieco ożywiło grę Blaugrany. Już w pierwszej akcji mógł zaliczyć asystę, gdyby lepiej zachował się Rakitić. Potem brakowało mu szczęścia, bowiem w kilku sytuacjach zabrakło mu naprawdę niewiele, by samemu trafić do siatki.

sandro

Dość dyskretny mecz debiutanta. Podczas 20 minut na boisku, oprócz zdobytego gola, nie wyróżnił się niczym nadzwyczajnym. Pokazał jednak nosa i znalazł się w odpowiednim miejscu. Za wagę tego gola ocena w górę.