Oceny piłkarzy Barcelony po rewanżu z Villarrealem

Stało się! Barcelona awansowała do finału Pucharu Króla! Blaugrana pokonała w rewanżowym starciu Villarreal 3:1 i to ona wystąpi w spotkaniu, którego stawką będzie trofeum. Gole zdobyli Neymar (2) oraz Suarez. Jak wypadli na tle reszty kolegów? Zapraszamy do zapoznania się z naszymi ocenami!

terstegen

Hubert Bochyński: 6/10 Ogólna Ocena: 5,5/10 Przemysław Kasiura: 5/10

6 uderzeń w światło bramki oddali gracze Villarrealu. Jednego z nich nie udało się obronić, jednak z resztą Niemiec sobie poradził. Pytanie tylko, czy można mówić o jakiejś światowej klasy interwencji? Raczej nie. Marc zagrał poprawnie, aczkolwiek rywale nie kazali odpalać mu fajerwerków. Również gra nogami na przyzwoitym poziomie, aczkolwiek niektóre ryzykowne podania zupełnie niepotrzebne.


montoya

Hubert Bochyński: 6/10 Ogólna Ocena: 5/10 Przemysław Kasiura: 4/10

W grze z tyłu zagrał nieźle. Pech chciał, że to akurat z jego strony posłane było dośrodkowanie, które zostało zakończone golem. Trudno obarczyć jednego piłkarza za straconą bramkę, ponieważ po upadku Busquetsa cała linia obrony nie zdołała się zorganizować. W ofensywie był widoczny, ale bardzo mało wykorzystywany przez partnerów. Nie cieszy się ich wielkim zaufaniem. W skrócie: mecz do odhaczenia.


pique

Hubert Bochyński: 7/10 (ZM) Ogólna Ocena: 6,5/10 Przemysław Kasiura: 6/10

Spisał się dobrze. Zazwyczaj potrafił nadążyć za zwrotnymi napastnikami rywali. Najczęściej jego akcje mające na celu odebranie piłki były skuteczne. Tylko raz musiał uciec się do faulu. I od razu zobaczył za niego w pełni zasłużoną żółtą kartkę. Żaden gracz gospodarzy nie miał z nim tego wieczora łatwo. Wiele razy z futbolówką przy nodze rozpoczynał akcje zespołu.


mascherano

Hubert Bochyński: 7/10 Ogólna Ocena: 7/10 Przemysław Kasiura: 7/10

Kiedy był w linii obrony, był równorzędnym partnerem Hiszpana. Co prawda dwukrotnie napastnicy Villarrealu przedarli się jego stroną, ale nie potrafili tego należycie wykorzystać. Po przesunięciu go do środka pola jego zadaniem było, by piłki nie dochodziły do jego poprzedniej pozycji. Ze swojej roli na ogół wywiązywał się bez zarzutu, chociaż było widać pewną ostrożność w jego wejściach. Nie ma co się jednak dziwić, żółta kartka wyeliminowałaby go z finału.


alba

Hubert Bochyński: 6/10 Ogólna Ocena: 6/10 Przemysław Kasiura: 6/10

Podobnie jak w przypadku Mascherano – w pierwszej części dał się dwukrotnie zaskoczyć, źle porozumiewając się z Argentyńczykiem w kwestii krycia. Potem było już znacznie lepiej. Po przerwie mógł częściej uczestniczyć w akcjach ofensywnych, które nasiliły się jeszcze po czerwonej kartce dla przeciwników. Solidne zawody, ale nic więcej. Jordi dopasował się poziomem do reszty drużyny.


busquets

Hubert Bochyński: 6/10 Ogólna Ocena: 5,5/10 Przemysław Kasiura: 5/10

Od pierwszego gwizdka było mu trudno walczyć niejednokrotnie samemu w środkowej części boiska, otrzymując czasem zbyt mało wsparcia ze strony Iniesty czy Rafinhi. Raz wychodziło lepiej, raz gorzej, stąd też kilka okazji dla miejscowych. Nie wiemy, jak wyglądałoby to w dalszej części meczu, ponieważ Sergio zakończył go za wcześnie. Obrazki wejścia w jego staw skokowy wyglądały naprawdę potwornie, jednak można go było zauważyć w końcówce spotkania siedzącego na ławce z uśmiechem na twarzy. Może nie będzie tak źle!


rafinha

Hubert Bochyński: 6/10 Ogólna Ocena: 5,5/10 Przemysław Kasiura: 5/10

Nie był jakoś wyjątkowo widoczny w trakcie tego spotkania. Najczęściej przytrzymywał piłkę celem ewentualnego sprowokowania faulu lub odegrania do tyłu. Nie był to najlepszy mecz w wykonaniu Rafinhi.


iniesta

Hubert Bochyński: 6/10 Ogólna Ocena: 5,5/10 Przemysław Kasiura: 5/10

Iniesta był taki sam jak ostatnio, czyli teoretycznie był, ale tak naprawdę nie było go na boisku. Co jakiś czas włączał się do akcji ofensywnych, próbował zagrać ciekawe prostopadłe piłki, ale nic na to się nie zdało.


messi

Hubert Bochyński: 7/10 Ogólna Ocena: 6,5/10 Przemysław Kasiura: 6/10

Zdecydowanie więcej dobrego zdziałał swoimi górnymi podaniami niż cała środkowa linia Barcelony. Po jednym jego podaniu Neymar trafił do siatki. Niestety na drugiej szali są jego straty, które w większości mogły skończyć się kiepsko dla gości z Barcelony.


suarez

Hubert Bochyński: 7/10 Ogólna Ocena: 6,5/10 Przemysław Kasiura: 6/10

Podobnie jak Neymar, poza bramką (notabene na pochwałę zasługuje świetna akcja po podaniu Mascherano) nie bywał zbyt widoczny. To po jego zmianie strony Messi zaliczył asystę przy bramce Neymara. Poza tym często wspierał defensywę.


neymar

Hubert Bochyński: 7/10 Ogólna Ocena: 7/10 Przemysław Kasiura: 7/10 (ZM)

Poza dwoma golami, za które należą mu się pochwały, nie był on za bardzo widoczny na murawie El Madrigal. Poza jedną akcją indywidualną, po której ugrał zaledwie rzut rożny (mógł podać do lepiej ustawionych kolegów). Niemniej jednak cieszą dwa gole Brazylijczyka.


REZERWOWI:

mathieu

Hubert Bochyński: 6/10 Ogólna Ocena: 5,5/10 Przemysław Kasiura: 5/10

Po wejściu na boisko musiał uporać sobie z natarczywymi atakami Vietto i Czeryszewa. I trzeba przyznać, że robił to dobrze.


xavi

Hubert Bochyński: 7/10 Ogólna Ocena: 6,5/10 Przemysław Kasiura: 6/10

Nie zagrał długo, ale zaliczył świetną asystę przy bramce Neymara.


rakitic

Hubert Bochyński: b/o Ogólna Ocena: b/o Przemysław Kasiura: b/o

Uspokoił grę, ale rywale nie stanowili już wówczas wielkiego zagrożenia. Dlatego ten występ bez oceny.