Oceny piłkarzy Barcelony za mecz z Alaves

Bardzo szybko doczekaliśmy się przykrej niespodzianki z udziałem Barcelony w tym sezonie. W 3. kolejce ligowej Blaugrana uległa u siebie Deportivo Alaves, prezentując się bardzo słabo. Oceny nie mogą wyglądać pozytywnie, ale mimo to zapraszamy.

Cillessen
Ocena: 4,5/10

Nieudany debiut Holendra. Już w pierwszej sytuacji, w której mógł się wykazać, nie pomógł kolegom, puszczając gola, mimo iż miał szansę strzał Deyversona obronić. Przy drugim trafieniu dla rywali także miał futbolówkę na rękawicy, ale nie zdołał jej sparować poza światło bramki. Takimi występami na pewno nie przybliży się do wyjściowego składu.


Vidal
Ocena: 4/10

Wydawało się, że to doskonałe spotkanie na przełamanie, ale Aleix zawiódł na całej linii. W obronie kilka prostych błędów i karygodne zachowanie przy drugim golu dla Alaves, a w ataku poza dwoma próbami strzałów i dwoma niezłymi dośrodkowaniami nie pokazał niczego – zazwyczaj odgrywał futbolówkę do tyłu i spowalniał grę. Na razie obecność w takim klubie go przytłacza i pytania dotyczące jego przydatności są coraz bardziej uzasadnione.


Mascherano
Ocena: 2,5/10

Słabo rozpoczął Argentyńczyk ten sezon. Razem z Mathieu mieli stanowić blok, przez który beniaminek nie będzie miał się prawa przedrzeć, a tymczasem Szefunio sam maczał palce przy obu golach gości. Spóźniony przy pierwszej akcji, fatalny kiks i brak skutecznej reakcji w drugiej. Później starał się zrehabilitować, uczestnicząc w rozgrywaniu, ale bezskutecznie.


Mathieu
Ocena: 6/10

Trudne do oceny spotkanie w jego wykonaniu. W obronie nie ustrzegł się błędów, choć i tak wydawał się najpewniejszym punktem całej formacji, a w ataku dał prawdziwe show. W trzy minuty po przerwie mógł sam przeprowadzić remontadę z nawiązką. Za pierwszym razem udało mu się trafić do siatki, za drugim – gdy sytuacja była sto razy łatwiejsza – w komiczny sposób chybił. Musi ustabilizować swoją dyspozycję, ponieważ obecnie ma zbyt duże wahania.


Digne
Ocena: 5,5/10

Okres przygotowawczy pokazał, że może być godnym rywalem dla Alby, zatem kibice oczekiwali od niego skutecznej gry z beniaminkiem. W ofensywie wypadł jednak blado. Najlepsze zagranie zanotował w ostatniej akcji meczu, gdy wyłożył futbolówkę Messiemu. Poza tym mnóstwo niedokładnych i zablokowanych dośrodkowań, a także nieporozumień z partnerami. W destrukcji także mogło być lepiej. Przed Lucasem jeszcze sporo pracy.


Busquets
Ocena: 5,5/10

Odnosimy wrażenie, że Sergio gra w tym sezonie przynajmniej poziom niżej niż nas przyzwyczaił. Cierpi na tym cała drużyna, zarówno w ataku, jak i obronie. Kilka razy minięty, spóźniony, tego co zawsze nie dawał również w kreacji gry. Kilka razy pokazał co prawda zagrania ze swojego repertuatu, ale zazwyczaj były to tylko wyskoki w przeciętnej grze.


Rakitic
Ocena: 5,5/10

Jeśli spojrzelibyśmy na mecz wczorajszy i ten z Athletikiem, moglibyśmy się zastanowić, czy to na pewno Chorwat biega w koszulce ze swoim nazwiskiem. Ivan nie pociągnął drużyny i nie wziął odpowiedzialności za szybszą dystrybucję piłki i jej sprawniejsze rozegranie. Przeciwnie, dopasował się ślamazarnością do kolegów, choć trzeba też przyznać, że długimi fragmentami nie miał z kim grać. Do poprawki także skuteczność, bo oba strzały przez niego oddane mogły przynieść znacznie więcej korzyści.


Denis Suarez
Ocena: 4,5/10

Słabszy od swojego partnera. Nieźle wszedł w spotanie, ale z biegiem czasu przygasał, tylko od czasu do czasu prezentując lepsze zagrania. Możemy tylko stwierdzić, że potrzebuje jeszcze trochę czasu, aby odpowiednio się wkomponować do ekipy i prezentować równą wysoką formę, jak w sparingach.


Turan
Ocena: 5,5/10

Decyzją trenera został przesunięty na prawe skrzydło, co negatywnie odbiło się na jego dyspozycji. Jeśli nie zadba o powrót formy z poprzednich spotkań, o konkurowaniu z którymkolwiek z członków tridente może zapomnieć. 


Alcacer
Ocena: 4/10

 Debiutu w bordowo-granatowych barwach raczej nie będzie dobrze wspominał. Przez większość czasu pozostawał bowiem zupełnie poza grą, notując zaledwie jeden strzał na bramkę gości. Został słusznie zmieniony po sześćdziesięciu sześciu minutach gry.


Neymar
Ocena: 6/10

Olimpijską formę chyba pozostawił na innym kontynencie. Próbował brać na siebie grę i co raz popisywać się spektakularnymi zagraniami, jednak niewiele z tego wynikało. Momentami w jego poczynania wkradało się wiele niedokładności, a także zdarzały mu się nieporozumienia z partnerami. Ocenę podwyższa mu asysta przy trafieniu Jeremy’ego Mathieu.


Rezerwowi:

Messi
Ocena: 5/10

Ostatecznie przezwyciężając niedawny uraz, w drugiej połowie pojawił się na boisku. Trzykrotnie próbował swojego szczęścia podchodząc do rzutów wolnych, lecz za każdym razem pudłował. Zresztą podobnie, jak w ostatniej akcji meczu, kiedy to powinien zapewnić drużynie remis.


Iniesta
Ocena: 5/10

Po kilkunastu dniach rehabilitacji wreszcie wrócił. Często utrzymywał się przy piłce, lecz niestety nic z tego nie wynikło. Nota wyjściowa.


Luis Suarez
Ocena: 5/10

Grał zbyt krótko, by go ocenić.


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /home/blog/domains/blogfcb.com/public_html/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273