Oceny piłkarzy Barcelony za mecz z Deportivo

Tym razem powrót po przerwie reprezentacyjnej okazał się udany. Barca pokonała Deportivo 4:0, a (prawie) wszyscy zawodnicy zagrali na dobrym poziomie. Jak oceniliśmy poszczególnych graczy? Zapraszamy!

TerStegen
Ocena: 5,5/10

W sobotę Niemiec był kompletnie bezrobotny. Nie miał okazji na spektakularne interwencji, a z wyprowadzaniem piłki, poza jedną sytuacją, radził sobie dobrze.


Mascherano
Ocena: 6/10

Kryzys formy, jaki przechodził na początku rozgrywek, na szczęście został już chyba zażegnany. Argentyńczyk poza jedną sytuacją z początku drugiej części grał bez zarzutów, notując kilka ważnych odbiorów, nie pozwalał rywalowi na rozwinięcie skrzydeł. W końcówce spotkania grał w zasadzie jako pomocnik. Po tym występie nie ma co jednak wyciągać odważniejszych wniosków.


Pique
Ocena: 7/10

W świetnej formie jest Piquenbauer. Bije od niego duża pewność siebie. Z Deportivo sam nie popełniał błędów i ponadto naprawiał te kolegów. Prawdziwa skała w defensywie.


Mathieu
Ocena: 6/10

W swoich interwencjach był na ogół bardziej widoczny niż choćby Mascherano, ale też zdarzało mu się popełnić kilka drobnych błędów. Niemniej, w porównaniu do meczu w Vigo zagrał pewnie, co wystarczyło na pokonanie słabego Deportivo. Oby potwierdził tę dyspozycję w poważniejszych starciach.


Digne
Ocena: 6/10

Widać jeszcze dużą zachowawczość w jego grze. Brakuje mu na razie swobody w funkcjonowaniu w systemie Barcelony. Występ zaliczył jednak poprawny. Często gościł na połowie rywala i wymieniał piłkę z Neymarem. W defensywie z kolei nie popełnił większych błędów.


Turan
Ocena: 7/10

Dość niespodziewanie to on zajął pozycję prawego wahadłowego, choć podczas całego spotkania wymieniał się tą pozycją z partnerami, najczęściej z Rafinhą. Jego średnia pozycja to jednak skrzydło, bo w destrukcji zadania można mu policzyć na palcach jednej ręki. Szkoda, że sam nie trafił do siatki, ale tak jak w poprzednich tygodniach był bardzo efektywny w rozegraniu.


Busquets
Ocena: 6,5/10

Cały czas nie jest do Busi w najwyższej formie, ale na szczęście tym razem taka wersja wystarczyła. Były momenty magii, była także dekoncentracja, czyli obraz, jaki widzimy w jego wykonaniu od początku sezonu.


Rakitic
Ocena: 6/10

Chorwat dopasował się ostatnio poziomem gry do Busquetsa. Nie wiemy, czy to przez uraz, który mu ostatnio dokuczał, ale nie wygląda teraz tak jak na początku sezonu, gdy grał pierwsze skrzypce. Mnóstwo niedokładności w spotkaniu z tak źle usposobionym rywalem – niestety, ale to trzeba odnotować.


Rafinha
Ocena: 8,5/10

Cóż to był za mecz Rafinhi. Otworzenie wyniku, później podwyższenie na 2:0. Poza tym duża aktywność w rozgrywaniu piłki. Niewiele brakowało, a miałby jeszcze asystę, lecz Neymar trafił w poprzeczkę. Kolejny bardzo dobry występ wychowanka Barcelony.


Luis Suarez
Ocena: 7,5/10

Może nie był najbardziej widocznym zawodnikiem na boisku, ale zrobił dokładnie to, czego oczekuje się od napastnika, a nawet więcej i to w ciągu zaledwie jednej połowy. Najpierw dość dyskretna asysta przy pierwszym trafieniu Rafinhi. Później świetne wyprowadzenie w pole Albentosy oraz pewne wykończenie. Prawdziwy lis pola karnego.


Neymar
Ocena: 8,5/10 (Zawodnik meczu)

Takiego Neymara chciałoby się oglądać cały czas. Jego występ przeciwko Deportivo to nie tylko dwie piękne asysty, ale także kreowanie gry. Większość akcji przechodziła przez Brazylijczyka, który tym razem postawił na efektywność i nie uprawiał sztuki dla sztuki.


Rezerwowi:

Alcacer
Ocena: 4,5/10

Jeśli twoja drużyna wygrywa czteroma golami, a ty i tak wyrywasz sobie włosy z nerwów, sytuacja jest trochę dziwna. O to zadbał jednak Paco, który koncertowo marnował jedną okazję za drugą. Koledzy pomagali mu jak mogli i wystawiali kolejne piłki na złotych tacach, ale snajper za każdym razem okazji nie wykorzystywał. Można tłumaczyć się tremą, ale klasowy napastnik takie szanse musi wykorzystywać z zamkniętymi oczami.


Messi
Ocena: 7/10

Na jego powrót czekali wszyscy cules. Jeszcze nie ucichły okrzyki na cześć Messiego, a ten już wpisał się na listę strzelców. Potem bliski był jeszcze zanotowania asysty, lecz koledzy nie błysnęli skutecznością. Wejście Argentyńczyka wprowadziło grę Barcelony na jeszcze inny poziom, dodając wiele prostopadłych podań.


Denis Suarez
Ocena: 5/10

Po raz kolejny nie dostał zbyt wiele czasu i na pewno nie wykorzystał go tak, jak w meczach z Celtą czy Sportingiem Gijon. W jego grze dominowały bezpieczne zagrania do blisko ustawionych partnerów, dlatego nie może otrzymać więcej niż nota wyjściowa. Widać jednak, że drzemie w nim potencjał.