Oceny piłkarzy Barcelony za mecz z Espanyolem

BYBOH4GCIAAKvXQFC Barcelona wygrywa w derbach stolicy Katalonii wynikiem 1:0. Jedynego gola strzelił Alexis Sanchez, jednak świetną robotę wykonał w tym wypadku Neymar, asystując i zakładając jednocześnie… dwie “siatki”. Poza tym samo spotkanie nie zachwyciło, czego dowodem będą oceny piłkarzy Blaugrany. Zapraszamy do lektury.

Skala ocen od 1 do 10

Victor Valdes- 6

Miał kilka dobrych interwencji w tym meczu. W 36 minucie po błędzie Daniego Alvesa uratował swój zespół przed stratą bramki. Jednak przez większość meczu był bezrobotny.

Gerard Pique- 5

Średni mecz w jego wykonaniu. Miał kilka strat jak i dobrych interwencji. W 76 minucie głupio stracił piłkę i Espanyol miał dobrą sytuację, jednak swój błąd w porę naprawił.

Javier Mascherano – 6

Jego występ był dobry. Wygrywał sporo pojedynków z rywalami. Raz tylko był bliski straty piłki, ale w ostatniej chwili podał do Valdesa. Poza tym dość przyzwoicie.

Martin Montoya – 6

Bezbarwny mecz tego zawodnika, nie włączał się do ofensywnych akcji, lecz żadnego błędu nie popełnił. Brakuje jednak na tej stronie Adriano lub Alby. Obaj lepiej spisują się na tej pozycji od Montoyi.

Dani Alves- 6

Bardzo aktywny na prawej stronie boiska, ale jeszcze bardziej niedokładny. Większość dośrodkowań padało łupem obrońców, bramkarza lub kogoś, kto stał za bramką Casilli. Popełnił katastrofalny błąd w 36 minucie, po którym mógł paść gol, jednak Valdes uratował swój zespół i… tyłek Alvesa. W 44 min. był bliski strzelenia bramki, jednak piłka trafiła w słupek.

Sergio Busquets – 6

Miał kilka odbiorów, ale miał też kilka strat, które otwierały rywalom drogę do bramki Valdesa. Jednakże zdarzało mu się dzielnie rozprowadzać akcje i wspierać defensywę wtedy, gdy Pique lub Alves wybierali się pod pole karne Casilli. Wydaje się, że może zaliczyć ten mecz do udanych.

Andres Iniesta – 7

Bardzo aktywny i niekonwencjonalny w swoich zagraniach. Wcześniej Adam, pisząc oceny dla Was, wspominał o powrocie “starego, dobrego Andresa”. Coś w tym jest! Iniesta nie dość, że doskonale zagrywał długie piłki, to jeszcze umiejętnie dryblował i rozprowadzał akcje. Brawo.

Xavi Hernandez – 6,5

Dużo szybszy niż niegdyś, ale wciąż gra za bardzo pasywnie. Często zbytnio kombinował, czyli w momencie, gdy powinien odwrócić się przodem do bramki, to podawał z “pierwszej” do gorzej pilnowanego kolegi. Poza tym – dobrze.

Leo Messi – 5

Kolejny mecz Messiego i kolejny… bez strzelenia gola. Nie ma co węszyć kryzysu, ale też nie można za bardzo pochwalić Messiego za grę przeciwko Espanyolowi. Trochę bezproduktywny i nieprecyzyjny. Dodatkowo brakuje u niego tej iskry, a także zaangażowania. Niska ocena nie jest karą za to, że “znowu Leo nie strzelił gola”. Leo po prostu słabo zagrał, był przyklejony do skrzydła i nie szukał swoich szans przed polem 16 metrów. Oby La Pulga odblokował się w trakcie kolejnego meczu, gdy Milan zawita na Camp Nou.

Neymar – 7 (Zawodnik meczu)

Pomimo iż wiele jego podań, szczególnie w pierwszej połowie, było niecelnych, obok Iniesty był najbardziej aktywnym piłkarzem Barcelony. Brakowało takiego gracza w poprzednim sezonie, bo nie zawsze Leo Messi był i będzie środkiem na sukces. On aktualnie jest motorem napędowym, a efektem tego była doskonała asysta przy bramce Alexisa. Walczył o każdą piłkę, nawet o tą “z góry” straconą. Najwięcej wniósł do tego zwycięstwa.

Alexis Sanchez – 7

Alexis jest na świetnej drodze do tego, żeby sobie zachować na stałe miejsce w pierwszej jedenastce. Choć miał więcej okazji, żeby strzelić gola, to jedną z nich udało mu się wykorzystać. Niefrasobliwie, ale udało. I to się liczy.