Oceny piłkarzy Barcelony za mecz z Getafe

W meczu 10. kolejki ligowej Barcelona pewnie pokonała na wyjeździe Getafe 2:0. Zwycięstwo Katalończykom zapewnił niezawodny duet Suarez – Neymar oraz Sergi Roberto, który asystował przy obu trafieniach. Jak spisali się piłkarze Luisa Enrique? Zapraszamy do zapoznania się z ocenami pomeczowymi!

bravo

Hubert Bochyński: 6/10 Ogólna Ocena: 6/10 Kuba Łokietek: 6/10

Powiedzieć, że Chilijczyk był bezrobotny przez całe spotkanie, to w zasadzie nie powiedzieć nic. Gospodarze oddali w kierunku jego bramki 6 strzałów, z których… żaden nie zmierzał w jej światło. Reprezentant swojego kraju częściej był wykorzystywany przez swoich kolegów, którzy od tyłu rozgrywali z nim piłkę. Mimo nikłego udziału, plus za czyste konto – pierwsze w lidze od 29 sierpnia.


alves

Hubert Bochyński: 6/10 Ogólna Ocena: 6/10 Kuba Łokietek: 6/10

Podobnie jak w przypadku powyżej – Dani nie miał trudnego życia, jeśli weźmiemy pod uwagę destrukcję. Rywale przedostawali się z futbolówką na połowę Barcy dość rzadko. Wobec takiej bierności Getafe moglibyśmy spodziewać się większego udziału w konstruowaniu akcji, ale nie był w tym aspekcie wyróżniającą się postacią. Występ na poziomie.


pique

Hubert Bochyński: 6/10 Ogólna Ocena: 6/10 Kuba Łokietek: 6/10

Bez większych błędów w obronie, skutecznie neutralizował zapędy Stefana Scepovicia. Przez większość część spotkania nie był niepokojony, jednak gdy wymagała tego sytuacja, zachowywał najwyższą czujność. Z każdym spotkaniem jego forma rośnie, co nakazuje z optymizmem patrzeć w przyszłość.


mathieu

Hubert Bochyński: 6/10 Ogólna Ocena: 6/10 Kuba Łokietek: 6/10

Dobrze uzupełniał się z Pique, nie pozwalając przeciwnikom na zbyt wiele. Na uwagę zasługuje ponad dziewięćdziesięcioprocentowa skuteczność podań. Francuz skutecznie rozpoczynał akcje swojego zespołu. Skorzystał ze słabszej dyspozycji madrytczyków i rozegrał spotkanie bez zarzutu, zbytnio się nie przemęczając.


alba

Hubert Bochyński: 7/10 Ogólna Ocena: 6,5/10 Kuba Łokietek: 6/10

Widząc jak mało ma swoich podstawowych obowiązków, często podłączał się do akcji zaczepnych, dublując pozycję Neymara, a samemu Brazylijczykowi pozwalając zejść do środka. Czasem brakowało dokładnego zagrania w pole karne, choć kilka z jego rajdów kończyło się niezłym wykończeniem. Oddał też dwa niezłe strzały na bramkę. Jedna z bardziej widocznych postaci.


busquets

Hubert Bochyński: 7/10 Ogólna Ocena: 7/10 Kuba Łokietek: 7/10

Sergio znajduje się w bardzo dobrej formie. Dzięki umiejętności przewidywania, w którym kierunku poleci piłka, zatrzymał co najmniej kilka ataków rywala. Rządził w środku pola, nie pozwalając się minąć oraz doskonale rozpoczynając akcje zespołu. Pewny punkt ekipy w ostatnim czasie.


rakitic

Hubert Bochyński: 6/10 Ogólna Ocena: 6/10 Kuba Łokietek: 6/10

Błysku nie było, ale zagrał poprawnie. Dobrze wszedł w spotkanie, rozrzucając piłki na prawe skrzydło do Daniego Alvesa i współpracując z napastnikami. Później przygasł, a w zasadzie został przyćmiony przez kolegów, ale 93% skutecznych podań i tak zasługuje na uznanie.


sergiroberto

Hubert Bochyński: 8/10 Ogólna Ocena: 8/10 (ZM) Kuba Łokietek: 8/10

Nie wiemy, kto stoi za taką przemianą hiszpańskiego pomocnika, ale niech współpracuje z nim jak najdłużej. Być może nie popisywał się sztuczkami technicznymi przy każdym kontakcie z piłką, ale wtedy, gdy było to najbardziej konieczne, mówiąc kolokwialnie – odpalił. Dwie genialne asysty, które potwierdziły jego wielki talent i wysoką formę, ustawiły spotkanie i pozwoliły zdobyć pewne trzy oczka. Czapki z głów, panie Roberto!


Hubert Bochyński: 5/10 Ogólna Ocena: 5/10 Kuba Łokietek: 5/10

Kolejna zmarnowana szansa młodego Hiszpana. Zaczął nieźle, bo w pierwszych fragmentach spotkania mógł otworzyć wynik spotkania wyjątkowo ekwilibrystycznym strzałem, ale niewiele się pomylił. Później tylko było coraz gorzej, a napastnik ostatecznie może doliczyć kolejny dzień do swojego “rekordu”, w którym nie trafił do siatki rywala.


suarez

Hubert Bochyński: 8/10 Ogólna Ocena: 8/10 Kuba Łokietek: 8/10

Bardzo dobry występ Urugwajczyka. Grał z większym zaangażowaniem niż m.in. w pojedynku z BATE, ale też nie była to tak genialna partia jak z Eibarem. Mimo to Luisito zakończył spotkanie z golem na koncie i naprawdę ze swojej gry może być usatysfakcjonowany. El Pistolero znajduje się już w czubie klasyfikacji Pichichi…


neymar

Hubert Bochyński: 8/10 Ogólna Ocena: 8/10 Kuba Łokietek: 8/10

.. a z kolei Brazylijczyk znajduje się na czele tego zestawienia, ponieważ do swojego dorobku bramkowego dołożył następne trafienie. Kolejny raz wywiązał się znakomicie z roli lidera. Często obserwowaliśmy go cofającego się po piłkę, rozgrywającego, strzelającego. Tworzył również świetne dwójkowe akcje z Suarezem, a jego gol z powietrza to wisienka na torcie. Liczymy na takiego Neymara na Bernabeu.


REZERWOWI:

iniesta

Hubert Bochyński: 5/10 Ogólna Ocena: 5/10 Kuba Łokietek: 5/10

Kapitan powraca do gry po kontuzji i było widać, że jeszcze potrzebuje ogrania. Dostał szansę w drugiej połowie i te minuty raczej dały więcej jemu niż drużynie. Parę razy próbował podań otwierających, ale niczym specjalnym się nie wyróżnił.


sandro

Hubert Bochyński: 5/10 Ogólna Ocena: 5/10 Kuba Łokietek: 5/10

Zmienił Munira i tradycyjnie wykazał się odrobinę większą walecznością, choć trzeba przyznać, że nie był bardzo widoczny. Do sytuacji strzeleckiej nie doszedł, a to oznacza, że tak jak jego kolega kontynuuje passę bez zdobytego gola. Na pewno w środę z BATE dostanie szansę występu od pierwszych minut, więc może wtedy uda mu się przełamać.


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /home/blog/domains/blogfcb.com/public_html/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273