Oceny piłkarzy Barcelony za mecz z Las Palmas

Barcelona przyzwyczaiła nas ostatnio do niezbyt okazałych wygranych na wyjeździe. Tym razem Katalończycy uporali się z Las Palmas, wygrywając 2:1. Jak spisali się poszczególni zawodnicy? Zapraszamy na oceny!

bravo

Hubert Bochyński: 6/10 Ogólna Ocena: 6/10 Marysia Wyrzykowska: 6/10

Rywale oddali tylko trzy celne strzały w światło bramki, a jeden z nich zakończył się golem. Nie jest to zatem wymarzona statystyka dla golkipera. Nie ma jednak co go winić, ponieważ w swoich interwencjach był bardzo pewny, dając spokój obrońcom. Solidny punkt.

alves

Hubert Bochyński: 5/10 Ogólna Ocena: 5,5/10 Marysia Wyrzykowska: 6/10

Kolejny nie najlepszy występ Brazylijczyka. Grający po jego stronie Momo był bardzo aktywny, co nie do końca odpowiadało źle ustawionemu Alvesowi. W kilku sytuacjach zabrakło mu pewności w interwencjach, co kończyło się groźnymi sytuacjami dla Kanaryjczyków. Na minus także zachowanie przy golu Williana Jose, ponieważ dał się ograć rodakowi jak junior. W ofensywie słabo.

mascherano

Hubert Bochyński: 6/10 Ogólna Ocena: 6/10 Marysia Wyrzykowska: 6/10

Nieźle, choć nie potrafił w początkowych fragmentach zarządzać defensywą, a to on był jej szefem. Sam ograniczał niepotrzebne straty piłki i na ogół celnie podawał. W swoich wejściach tradycyjnie nieustępliwy i twardy, ale do tego zdążyli przyzwyczaić się już i kibice, i przeciwnicy. Po przejściu do środka pola miał więcej zadań ofensywnych, ale bardzo często widzieliśmy go cofającego się na pozycję stopera.

mathieu

Hubert Bochyński: 7/10 Ogólna Ocena: 7/10 Marysia Wyrzykowska: 7/10

Jeremy może zaliczyć sobotnie zawody do udanych. Był najpewniejszym punktem linii obronnej, pewnie interweniując i nie pozwalając rywalowi na zbyt wiele. Choć były problemy z wyprowadzeniem futbolówki z własnej połowy, Francuz w wielu takich sytuacjach potrafił później odebrać ją napastnikom Las Palmas i zażegnać niebezpieczeństwo.

alba

Hubert Bochyński: 5/10 Ogólna Ocena: 6/10 Marysia Wyrzykowska: 7/10

W pierwszych dziesięciu minutach wykonał dwa jakże różne w skutkach zagrania. Najpierw świetnie urwał się lewym skrzydłem i jeszcze lepiej obsłużył Luisa Suareza, by po chwili ustawić się karygodnie w obronie i złamać linię spalonego przy trafieniu dla gospodarzy. Z czasem w destrukcji było nieco lepiej, a w ofensywie zagrażał rywalom raz na jakiś czas, choć bez wymiernych efektów.

sergiroberto

Hubert Bochyński: 5/10 Ogólna Ocena: 5,5/10 Marysia Wyrzykowska: 6/10

Jeden ze słabszych występów wychowanka w tym sezonie. Nie potrafił zapanować nad środkiem pola, często będąc zakłopotanym wobec bardzo wysokiego i odważnego pressingu Las Palmas. Zaowocowało to kilkoma stratami i nieporozumieniami z partnerami. Z drugiej strony, początkowo nie miał odpowiedniego wsparcia w osobach Turana i Iniesty. Dopiero wejście Rakiticia i zmiana nastawienia drużyny pomogły mu w ogarnięciu swoich zadań.

12467703_10204147576484405_1838018194_n

Hubert Bochyński: 4/10 Ogólna Ocena: 4,5/10 Marysia Wyrzykowska: 5/10

To chyba był mecz, który Turek chciałby zapomnieć jak najszybciej, bo prawdopodobnie było to najgorsze jego spotkanie w koszulce Blaugrany. Był rozkojarzony, popełniał błędy, które potem próbował naprawiać. Raz skończyło się to żółtą kartką. Miejmy nadzieję, że takich występów nie będziemy musieli oglądać zbyt często.

iniesta

Hubert Bochyński: 6/10 Ogólna Ocena: 6,5/10 Marysia Wyrzykowska: 7/10 (ZM)

Hiszpan, w porównaniu do Turana, nie rozegrał aż tak złego spotkania. Był aktywny, to on zagrał doskonałą prostopadłą piłkę do Jordiego Alby, który asystował Suarezowi przy pierwszej bramce. Większość jego podań trafiała do adresata, jednak u Andresa to już norma.

messi

Hubert Bochyński: 6/10 Ogólna Ocena: 6/10 Marysia Wyrzykowska:6/10

O ile w pierwszej połowie Argentyńczyk próbował podłączać się do akcji, to w drugiej części zniknął na dobre. Udział w tym miał znakomity pressing Kanaryjczyków, dzięki któremu piłka do linii ataku Barcelony, a czasem nawet pomocy, nie docierała. Akcja, w której był najbardziej widoczny, to ta bramkowa z 38. minuty, kiedy jego strzał dobijał Neymar.

suarez

Hubert Bochyński: 7/10 (ZM) Ogólna Ocena: 6,5/10 Marysia Wyrzykowska: 6/10

Najbardziej aktywny zawodnik formacji ofensywnej. Urugwajczyk, kiedy tylko dostawał piłkę, próbował zrobić z nią coś pożytecznego, niestety nie zawsze mu się to udawało. Na plus bramka otwierająca wynik meczu, jednak jego rolą w tej akcji było jedynie jej zamknięcie. Na uznanie zasługuje też zachowanie i udział w drugiej bramkowej akcji, gdy przeprowadził ładny rajd na skrzydle. Cieszy walka o Pichichi i Złotego Buta.

neymar

Hubert Bochyński: 6/10 Ogólna Ocena: 6/10 Marysia Wyrzykowska: 6/10

Jego bramka dała Barcelonie trzy punkty, o które nie było łatwo. Oprócz tej akcji nie był zbyt widoczny, tracił piłki i nie pokazywał tego, do czego zdążył nas przyzwyczaić. Na usprawiedliwienie Brazylijczyka można wtrącić, że nie miał zbyt wielu okazji do zaprezentowania pełni swoich umiejętności dzięki znakomitej grze defensywnej Las Palmas.

REZERWOWI:

rakitic

Gorzej od Turana się nie dało zagrać. Chorwat udanie wspomagał Sergiego Roberto w destrukcji, zapewniając większy spokój defensorom. W dodatku nie zapominał także o zadaniach ofensywnych, zazwyczaj celnie rozprowadzając futbolówkę. Barca grała po przerwie jednak nieco bardziej ekonomicznie, więc nie mógł rozwinąć skrzydeł. Mimo to, solidna zmiana.

vermaelen

Hubert Bochyński: 5/10 Ogólna Ocena: 5/10 Marysia Wyrzykowska: 5/10

Nie grał źle, choć po jego wejściu gospodarze nie atakowali już z taką zaciętością jak na początku spotkania, więc pola do popisu wielkiego nie miał.