Oceny piłkarzy Barcelony za mecz z Realem Sociedad

Nie udało się przełamać fatalnej passy związanej z meczami na Anoeta. Barcelona uległa Realowi Sociedad 0:1 i zanotowała trzeci kolejny mecz ligowy bez wygranej. Jak spisali się piłkarze Luisa Enrique? Zapraszamy na oceny!

bravo

Hubert Bochyński: 5/10 Ogólna Ocena: 5/10 Tomasz Tybuś: 5/10

Chilijczyk nie miał nic do powiedzenia przy golu Oyarzabala. Poza tym niespecjalnie miał okazje do zaprezentowania swoich możliwości.


alves

Hubert Bochyński: 5/10 Ogólna Ocena: 5/10 Tomasz Tybuś: 5/10

W pierwszej połowie zaliczył bardzo ważny blok ratujący Barcelonę przed stratą drugiego gola. W defensywie bez większych pomyłek. Minusem był jednak brak produktywności w ataku, mało było kombinacyjnej gry Brazylijczyka, z której przecież słynie.


pique

Hubert Bochyński: 5/10 Ogólna Ocena: 5/10 Tomasz Tybuś: 5/10

Zgubił się w kryciu przy straconej bramce. Był to tak naprawdę jego jedyny grzech w meczu, ale poważny. Na plus trzeba mu zapisać dwie interwencje kasujące kontry Sociedad.


mascherano

Hubert Bochyński: 6/10 Ogólna Ocena: 6/10 Tomasz Tybuś: 6/10

Argentyńczyk nie zszedł poniżej swojego przyzwoitego poziomu. Starał się rozgrywać akcje od tyłu, jak zwykle nie pękał w starciach z rywalami. Solidny występ.


sergiroberto

Hubert Bochyński: 5/10 Ogólna Ocena: 5/10 Tomasz Tybuś: 5/10

Bardzo chciał zdziałać wiele dobrego w ofensywie. Często grał wysoko na połowie przeciwnika, lecz brakowało mu nieco luzu i fantazji w rozegraniu. Kilka ciekawych dośrodkowań i rajdów, lecz nie można zapominać, iż kluczowa akcja została przeprowadzona jego stroną.


busquets

Hubert Bochyński: 5/10 Ogólna Ocena: 5,5/10 Tomasz Tybuś: 6/10

Busquetsowi (jak wielu piłkarzom z podstawowego składu) brakuje świeżości. Niby miał wysoki procent celnych podań, niby dobrze współpracował z kolegami, ale w jego grze zabrakło “tego czegoś”. Nie zawsze radził sobie też z atakami gospodarzy. Solidnie, lecz nic więcej.


rafinha

Hubert Bochyński: 5/10 Ogólna Ocena: 4,5/10 Tomasz Tybuś: 4/10

Jeden z aktywniejszych piłkarzy na boisku w pierwszej części, choć przy tym równie mało efektywny. Raz problemem były błędne wybory Brazylijczyka, innym razem z kolei za jego pomysłami nie nadążali ospali koledzy. Do najlepszej dyspozycji trochę jeszcze brakuje. Oby drobny uraz, którego się nabawił, nie okazał się groźny.


12467703_10204147576484405_1838018194_n

Hubert Bochyński: 3/10 Ogólna Ocena: 3/10 Tomasz Tybuś: 3/10

Nie chcemy się pastwić nad Turkiem, bo przecież obowiązuje go jeszcze poniekąd tzw. “okres ochronny”, ale widać gołym okiem, że załapanie pewnych mechanizmów zajmie mu nieco więcej czasu niż przewidywano. Mnóstwo strat, niedokładne podania, złe wybory i zmarnowana doskonała okazja do strzelenia wyrównującego gola. Najsłabszy na boisku. Pora na pobudkę, panie Turek!


messi

Hubert Bochyński: 3/10 Ogólna Ocena: 4/10 Tomasz Tybuś:5/10

Aktywny w rozgrywaniu piłki, ciągle pod grą. Mimo to nie był to dobry występ La Pulgi. Zaliczył dużo strat, które musieli tuszować koledzy. Poza tym szwankowała też skuteczność. Rulli miał świetny dzień, lecz były sytuacje, w których Messi nie potrafił trafić w bramkę.


Hubert Bochyński: 3/10 Ogólna Ocena: 3/10 Tomasz Tybuś: 3/10

Nie można oczekiwać jeszcze od niego, że będzie rozstrzygał takie potyczki w pojedynkę, ale spodziewać mogliśmy się po nim nieco więcej. Długimi fragmentami znikał z pola widzenia, często nie potrafił zrozumieć się z kolegami. Munir potrzebuje okazji, a tych od partnerów nie otrzymał. Sam też sobie ich nie stworzył.


neymar

Hubert Bochyński: 3/10 Ogólna Ocena: 3,5/10 Tomasz Tybuś: 4/10

Pierwsza połowa to festiwal bezmyślnych zachowań i strat Brazylijczyka. Jego często bezsensowne prowadzenie piłki wszerz boiska irytuje nie tylko przeciwników, ale także kolegów, bo nie ma z tego żadnego pożytku. Młody Aritz Elustondo nakrył go czapką, nie pozwalając barcelońskiej ’11′ w zasadzie na nic. Słabe zawody za nim.


REZERWOWI:

iniesta

Hubert Bochyński: 6/10 Ogólna Ocena: 6,5/10 (ZM) Tomasz Tybuś: 7/10

Bardzo dobra zmiana Iniesty. Wprowadził dużo spokoju do rozgrywania akcji. Dodatkowo popisał się dwoma groźnymi strzałami z dystansu, które zmusiły do ogromnego wysiłku Rulliego.


alba

Hubert Bochyński: 6/10 Ogólna Ocena: 6/10 Tomasz Tybuś: 6/10

Pozytywna zmiana Jordiego. Zdynamizował lewą stronę i wprowadził świeżość do akcji ofensywnych drużyny. Co prawda żadna z jego akcji nie zakończyła się pożądanym dla fanów Barcy efektem, ale za zmianę wizerunku zespołu po jego wejściu należy go docenić.


rakitic

Hubert Bochyński: 5/10 Ogólna Ocena: 5/10 Tomasz Tybuś: 5/10

Mało konkretów ze strony Chorwata po jego wejściu na boisko. Starał się, próbował walczyć, ale dopasował się jedynie poziomem do przeciętnie grających partnerów.


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /home/blog/domains/blogfcb.com/public_html/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273