Oceny piłkarzy Barcelony za mecz z Villarrealem

Barcelona wygrała czwarty kolejny mecz w lidze, pokonując u siebie Villarreal 3:0. Pod nieobecność Leo Messiego bramki zdobywają tylko dwaj piłkarze i tak też było tym razem. Bramkarza rywali pokonywali Neymar (dwa razy) oraz Luis Suarez. Zapraszamy do zapoznania się z ocenami wystawionymi przez naszych redaktorów.

bravo

Hubert Bochyński: 7/10 Ogólna Ocena: 7/10 Przemysław Kasiura: 7/10

Najwięcej pracy miał w pierwszej połowie, choć i tak nie musiał wznosić się na wyżyny swoich możliwości. Serca kibiców zadrżały w okolicach 44. minuty, kiedy Castillejo był blisko strzelenia gola, jednakże Bravo (wespół z Mathieu) zablokowali strzał napastnika VillarrealU. Poza tym? Nie miał zbyt wiele roboty.

alves

Hubert Bochyński: 7/10 Ogólna Ocena: 7/10 Przemysław Kasiura: 7/10

Bardzo aktywny w ofensywie i skuteczny w przejęciach piłek. Przede wszystkim tych z połowy rywali, gdzie konstruowane były (zapewne bardzo groźne) kontrataki. Choć dzielnie neutralizował ofensywne akcje Żółtej Łodzi Podwodnej i zaliczył siedem odbiorów, silił się na bardzo kreatywne i trudne podania do przodu, co skutkowało stratami. Mimo wszystko gra Daniego bardzo na plus. Warto jeszcze dodać, że w pierwszej połowie mógł dać Barcelonie prowadzenie po strzale z dystansu, jednakże został zablokowany przez defensora Villarrealu.

pique

Hubert Bochyński: 6/10 Ogólna Ocena: 6/10 Przemysław Kasiura: 6/10

Zaledwie dwa odbiory i aż cztery straty. To statystyki, które w pełni obrazują grę Pique w tym meczu. Pokazał się z dość przeciętnej strony, lecz mamy skrytą nadzieję, że jest to jedynie zasłona dymna przed zbliżającym się El Clasico.

mathieu

Bardzo dobra gra Mathieu, który nie tylko dobrze grał w destrukcji, ale – jak nie on – stwarzał poważne zagrożenie pod bramką Areoli. Najbardziej w pamięć mogła zapaść akcja z 26. minuty, gdy po podaniu Neymara Francuz silnym strzałem starał się pokonać bramkarza Villarrealu.

alba

Hubert Bochyński: 7/10 Ogólna Ocena: 7/10 Przemysław Kasiura: 7/10

Wykonał najwięcej podań spośród wszystkich obrońców FC Barcelony, przez co powinien być narażony na większą liczbę strat i niecelnych podań, a tymczasem Jordi miał tych celnych podań… najwięcej. 91% skuteczności podań oraz aż 10 odbiorów – to wystarczy, aby opisać grę Jordiego Alby. Pracowity, szybki i zaangażowany.

busquets

Hubert Bochyński: 8/10 Ogólna Ocena: 8/10 Przemysław Kasiura: 8/10

Prawdziwy konstruktor gry FC Barcelony. Tego dnia był doskonale przygotowany, czego dowodem mogą być statystyki: 90% skuteczności podań, aż pięć udanych przerzutów oraz siedem odbiorów. I, co najważniejsze, przepiękna asysta przy pierwszym golu Neymara. Obok dwójki Luis Suarez – Neymar był najlepszy na boisku.

sergiroberto

Hubert Bochyński: 6/10 Ogólna Ocena: 6/10 Przemysław Kasiura: 6/10

To, że Sergi Roberto nie będzie nas zawsze raczył takimi występami jak choćby w meczu z Getafe, było wiadome. Przeciwko Villarrealowi fajerwerków nie było, ale zagrał poprawnie, udanie współpracując z Iniestą. Dobrze wyglądał zwłaszcza w drugiej części gry, kiedy kilka razy uciekł spod pressingu rywala, rozpoczynając akcje swojej drużyny.

iniesta

Statystyki bardzo podobne do swojego partnera ze środka pola i w zasadzie trudno jednoznacznie stwierdzić, kto zagrał lepiej. U Andresa nieco kulała skuteczność podań (“tylko” 83%), ale nadrabiał to walecznością i stosowaniem wysokiego pressingu. Dobrze, że po chwilowych problemach w środku pola trener ma tam obecnie piłkarzy tej klasy.

Hubert Bochyński: 6/10 Ogólna Ocena: 5,5/10 Przemysław Kasiura: 5/10

Bardzo poprawne spotkanie, oczywiście porównując je do wcześniejszych. Co prawda dryblingi i podejmowanie właściwych decyzji wciąż nie należą do jego najmocniejszych stron, ale jego boiskowe poczynania coraz częściej przynoszą zamierzone skutki. W drugim meczu z rzędu wywalczył rzut karny, na początek niech będzie. Oby z każdym występem było jeszcze lepiej.

suarez

Tak jak ma w swoim zwyczaju, nie zawsze dobrze odgrywał futbolówkę, co powodowało niepotrzebne straty. Urugwajczyk jest jednak nieoceniony w walce z obrońcami i koncentrowaniu ich uwagi. Podkreślić też trzeba kilka dobrych zagrań, które przyspieszyły akcje, a także asystę przy bramce Neymara. Dzięki Brazylijczykowi miał też okazję samemu trafić do siatki, wykorzystując jedenastkę.

neymar

Hubert Bochyński: 8/10 Ogólna Ocena: 8/10 (ZM) Przemysław Kasiura: 8/10

Po raz kolejny decydujący. Od pierwszych minut sprawiał ogromne problemy defensorom Villarrealu. Gdyby zachował trochę więcej zimnej krwi, mógł zakończyć spotkanie z przynajmniej podwojonym dorobkiem bramkowym. Kiedy jednak sytuacja tego wymagała, Neymar podkręcił śrubę i wykorzystał, co miał do wykorzystania. A bramka numer dwa? Powiedziano o niej już chyba wszystko. Camp Nou ma kolejnego magika z Kraju Kawy.

REZERWOWI:

sandro

Hubert Bochyński: b/o Ogólna Ocena: b/o Przemysław Kasiura: b/o

Dostał nieco ponad dziesięć minut od trenera, ale wyglądał słabiej od Munira. W zasadzie nie zapisał się w pamięci kibiców żadnym efektywnym zagraniem. Na ten moment przegrywa chyba wewnętrzną rywalizację z El Haddadim. Bez noty.

bartra

Wejście pewne, każda interwencja była bez zarzutu. W jednej z nich dość ofiarnie ściągnął głową piłkę z nogi rywala. Grał jednak zbyt krótko, by zasłużyć na ocenę.