Oceny piłkarzy po meczu z Malagą

vs malaga

Barcelona po szybkim, pasjonującym spotkaniu pokonała Malagę 3-0 i powróciła na fotel litera utracony kilka minut przed rozpoczęciem tego właśnie meczu. Przedstawiamy nasze oceny poszczególnych piłkarzy po starciu z andaluzyjskim klubem.

***

Valdes – 6

Nie miał zbyt wielu okazji do pokazania swoich umiejętności, ale kiedy już takie się nadarzyły, to ze swoich obowiązków wywiązywał się bardzo dobrze.

Dani Alves – 6

Dzięki dobrym podaniom Xaviego Alves miał sporo miejsca na prawej stronie, lecz za każdym razem, kiedy dostawał piłkę, zamiast szybko podać futbolówkę do kolegów, to zwlekał z wykonaniem jakiegokolwiek ruchu, czy był to strzał, czy podanie. Tradycyjnie już zapominał o grze z tyłu i to jego flanką atakowała Malaga.

Gerard Pique – 8

W końcu Gerard, jakiego chcielibyśmy oglądać co mecz. Otworzył wynik i tym samym dał komfort ekipie. W tyle wykonywał dobrze swoje zadania, dzięki czemu Bartek Pawłowski nie miał zbyt wielu szans strzeleckich.

Javier Mascherano – 6

Na dobrą sprawę Mascherano mógł wylecieć z boiska po ataku obiema nogami na Pereza. Miał lekkie problemy z Bartkiem Pawłowskim, ale jeśli już Polak uciekł mu na dalszą odległość to albo Pique dobrze asekurował Argentyńczyka, albo po prostu “Masche” wykonywał wślizg.

Jordi Alba – 7

Alba w swoim stylu preferował grę ofensywną na lewej flance, lecz zachowywał zimną głową i pamiętał o defensywie. Życie próbował mu utrudniać Angeleri, ale dzięki swojej szybkości Jordi bez większych problemów radził sobie z przeciwnikami.

Busquets – 7

Miał trudne zadanie, bo mecz stał na dosyć wysokim poziomie agresji, lecz częste faule nie przeszkodziły mu w tym, żeby być szybszym od rywali i zabierać im piłkę.

Xavi – 7

Zdarzały mu się straty piłek w pierwszej części meczu, lecz w drugiej części spotkania widać było progres w tym aspekcie gry. Na uwagę zasługują podania na skrzydła, które otwierały pole bocznym obrońcom.

Fabregas – 6

Dosyć zgrabnie przebiegał ten mecz Cesc. Nie angażował się aż tak w rozgrywanie, ale jego wejścia w pole karne narobiły troszeczkę pracy Willy’emu Caballero.

Pedro – 7

Szybki, ruchliwy. Swoimi wejściami do środka pola siał popłoch w szeregach obronnych rywala. W drugiej połowie próbował strzelać sytuacyjnie, lecz nic do siatki nie wpadło.

Messi – 7

Nie zdobył gola w lidze już od września, ale zamiast strzelania bramek, sam wypracowuje je kolegom. Drugi i trzeci gol to tak naprawdę efekt pracy Argentyńczyka.

Sanchez – 8 (Zawodnik meczu)

Chilijczyk dobrze dryblował, wypracowywał okazje kolegom, sam dołożył jedno swoje trafienie, a do drugiego brakowało mu niewiele, bo jego wcinka wylądowała na słupku.

Rezerwowi

Tello – 5

Kompletnie nie rozumiem jego postawy. Po wspaniałym występie w Pucharze Króla dobry mecz w lidze był jego obowiązkiem, a skrzydłowy Barcy zagrał po prostu przeciętnie.

Afellay i Roberto grali za krótko.

 


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /home/blog/domains/blogfcb.com/public_html/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273