Oceny po meczu FC Barcelony z Elche

Bv1Qdv8IgAIFWwZ

FC Barcelona wygrała w swoim pierwszym meczu ligowym w sezonie 2014/2015 z Elche wynikiem 3:0. Bramki strzelali Messi (dwie) oraz Munir (jedną). Ci gracze zdecydowanie wyróżniali się w tym spotkaniu, a jak poszło innym? Zapraszamy do lektury.

bravo

Hubert Bochyński: 6/10 Ogólna Ocena: 6/10 Przemysław Kasiura: 6/10

Są takie mecze, w których bramkarza Barcelony można nazwać biednym. Ten właśnie do takich należał. Claudio nie musiałby się tak naprawdę kąpać po meczu, gdyby nie spocił się na rozgrzewce. Rywal nie oddał żadnego strzału na bramkę, więc Chilijczyk nie miał okazji, by się wykazać. Na plus gra nogami.

mascherano

Hubert Bochyński: 6/10 Ogólna Ocena: 5,5/10 Przemysław Kasiura: 5/10

Do momentu wyrzucenia z boiska bardzo pewny w obronie. Łatał dziurę po Alvesu, popisując się swoim zagraniem firmowym – fantastycznym wślizgiem. Potem został ofiarą błędu Busquetsa. Czy mógł się zachować lepiej? Ile ludzi, tyle odpowiedzi.

alba

Hubert Bochyński:6/10 Ogólna Ocena: 6/10 Przemysław Kasiura: 6/10

Podobny mecz do jego vis-a-vis. Hiszpan miał jednak pewną przewagę – bardziej szanował piłkę i był bardziej wyważony w swoich zagraniach. Ponadto raz bardzo ładnie wyszedł spod pressingu rywala, za co otrzymał gromkie brawa od publiczności.

alves

Dani wyglądał naprawdę solidnie. Nie można mu odmówić zaangażowania. W defensywie bez większych byków, a z przodu aktywny. Zabrakło mu jednak precyzyjnego zagrania, stąd ocena nie porywa.

mathieu

Hubert Bochyński: 6/10 Ogólna Ocena: 6,5/10 Przemysław Kasiura: 7/10

Nie wszedł najlepiej w mecz, ale można to tłumaczyć debiutem ligowym w nowym klubie. Z biegiem czasu był jednak coraz pewniejszy w swoich interwencjach. Oby więcej takich spotkań, panie Jeremy!

busquets

Hubert Bochyński: 5/10 Ogólna Ocena: 4,5/10 Przemysław Kasiura: 4/10

Busi nie miał dzisiaj aż tyle roboty w destrukcji, ponieważ rywale nie atakowali zbyt często. Dlatego też szwankowała koncentracja nowej ’5′ Blaugrany. Najboleśniej przekonał się o tym Mascherano, który musiał naprawiać to, co chwilę wcześniej zepsuł Sergio. Takie błędy muszą być ograniczane do minimum, a najlepiej całkowicie eliminowane. Inaczej, w meczach z poważniejszym rywalem może mieć to poważniejsze konsekwencje.

iniesta

Hubert Bochyński: 7/10 Ogólna Ocena: 6,5/10 Przemysław Kasiura: 6/10

Nie zachwycał, ale też nie zawodził. Stworzył 3 groźne szanse swoim kolegom oraz dosyć precyzyjnie podawał (na poziomie 92% skuteczności). Wiemy doskonale jak potrafi grać Andres i jak ogromną rolę potrafi spełniać w Barcelonie. W niedzielnym meczu pokazał ząb, kilka dobrych dryblingów i przejęć. Mamy nadzieję, że Iniesta dopiero się na dobre rozkręca.

rakitic

Pierwsza połowa w wykonaniu Chorwata była dość przeciętna. Krótkimi podaniami nabijał sobie tylko statystykę ich celności. Ale za to w jakim stylu rozpoczął drugą… Za asystę przy bramce Munira czapki z głów. Później szło mu już znacznie lepiej.

munir

Hubert Bochyński: 7/10 Ogólna Ocena: 7/10 Przemysław Kasiura: 7/10

Doskonały debiut Munira w La Liga. Choć w pierwszej połowie nie wykazał się niczym szczególnym, oprócz strzałem w poprzeczkę z pola karnego Elche, to w drugiej pokazał swoje prawdziwe oblicze. Cudowny gol i 100% skuteczność (1 strzał celny, 1 gol). Będą z niego ludzie.

rafinha

Hubert Bochyński: 5/10 Ogólna Ocena: 5,5/10 Przemysław Kasiura: 6/10

Przez czerwoną kartkę Javiera Mascherano, Rafinha musiał w przerwie meczu zejść z boiska. W trakcie tych 45 minut był aktywny, często bywał przy piłce i nie bał się brać ciężar gry na swoje barki. Szkoda jednak, że zagrał tak krótko.

messi

Hubert Bochyński: 8/10 (ZM) Ogólna Ocena: 8/10 Przemysław Kasiura: 8/10 (ZM)

To był stary, dobry Leo Messi. Firmowe dwie bramki Argentyńczyka mogły wprawić kibiców na stadionie w ekstazę. Dodatkowo widać było intensywny pressing Leo po stracie piłki, czego bardzo brakowało w poprzednim sezonie. Niedzielna gra Leo to był miód na serce cules!

REZERWOWI:

bartra

Hubert Bochyński: 6/10 Ogólna Ocena: 6/10 Przemysław Kasiura: 6/10

Przez 45 minut pokazał się z dobrej strony. Pewnie interweniował i nie dał dopuścić zawodnikom Elche dobiec z piłką do obrębu pola karnego Barcelony. Choć, tak prawdę mówiąc, nie miał zbyt wiele pracy.