“Okiem Typera”: 10 kolejka La Liga (poniedziałek)

 

Na zakończenie świetnej dla typerów (i mniej szczęśliwej dla wszystkich Cules…) 10 kolejki La Liga zmierzą się ze sobą dwie zaskakująco dobrze spisujące się ekipy: Rayo Vallecano i Eibar. Jak spróbować zarobić na tym meczu? Zapraszam do lektury!

Poniedziałek (03.11.2014), godz. 20:45

Rayo Vallecano – Eibar

Typ: Rayo Vallecano @ 1.96 (Pinnacle)

Stawka: 4/10

Rayo w poprzedniej kolejce zaliczyło totalnie nieudane zawody na La Rosaleda. Podopieczni Paco Jemeza przegrywali z Malagą 0-3 już po pierwszych 45 minutach. W drugiej połowie ekipę z okolic Madrytu dobił jeszcze Amrabat i Piraci wracali do domu z bagażem 4 goli. Trener Rayo wziął na siebie całą odpowiedzialność za sromotną klęskę w Andaluzji, ale nie da się ukryć, że to był najsłabszy mecz Rayo w tym sezonie. Dzisiejsi gospodarze są jednak mocno zmobilizowani i zdeterminowani, żeby szybko wrócić na zwycięskie tory. Wydaje się, że na wypełnionym po brzegi Vallecas (bilety po niespełne 5 Euro), w starciu przeciwko absolutnemu beniaminkowi La Liga – Eibar, okazja ku temu jest fantastyczna. Z kontuzją uporał się już Albert Bueno, którego w Maladze zabrakło, tak więc Jemez przed dzisiejszym meczem ma do dyspozycji wszystkich swoich najlepszych piłkarzy.

Eibar wciąż nie przestaje zadziwiać, bo mimo iż Baskowie nie wygrali od 5 spotkań (ale w tym czasie dali się pokonać tylko Barcelonie), to wciąż ich dorobek punktowy i miejsce w tabeli są i tak ponad stan, którego oczekiwali wszyscy eksperci. Na Vallecas goście stawią się bez tak ważnych graczy jak Lara i Errasti. Zapewne podopieczni Garitano zamkną się w pobliżu swojego pola karnego i spróbują kąsać Rayo z kontry. Nie wykluczone, że któraś z takich akcji przyniesie efekt. Mimo wszystko wyżej cenię sobie w tym meczu gospodarzy.

Rayo u siebie nie zwykło przegrywać. Na tle swojego dzisiejszego rywala, zespół Piratów to ekipa doświadczona, ograna na hiszpańskich salonach. Z potencjałem ofensywnym w osobach Bueno, Baptistao, Kakuty, czy Trashorrasa, jestem przekonany, że przełamią dzisiaj rywali z Eibar i sięgną po 3 punkty. Podczas swojej ostatniej wizyty na Vallecas w 2008 roku, jeszcze na poziomie Segunda Division, Eibar przegrało 1-4. Powtórka z rozrywki? Bardzo możliwe.