“Okiem Typera”: 12 kolejka La Liga (niedziela)

 

W czołówce ligi status quo został zachowany: Barcelona, Atletico i Real zgodnie wygrały swoje spotkania. Zawiódł Real Sociedad, który pod wodzą Davida Moyes’a tylko zremisował bezbramkowo z Deportivo, pomimo miażdżącej wręcz momentami przewagi. W niedzielę spróbujemy zarobić na nieco wyższych kursach. W telegraficznym skrócie – zapraszam do lektury!

Niedziela (23.11.2014), godz. 12:00

Rayo – Celta

Typ: Celta @ 2.62 (Pinnacle)

Stawka: 2/10

To może być bardzo przyjemny dla oka mecz. Dwie drużyny, które prezentują bezkompromisowy, efektowny, finezyjny i ofensywny futbol. Bramek i emocji nie zabraknie. Celta od początku sezonu gra wybornie i jest w świetnej formie. Rayo Vallecano przed przerwą reprezentacyjną notowało serię 3 porażek pod rząd. Piraci z pewnością otworzą się dzisiaj i poszukają zwycięstwa, a to tylko woda na młyn dla Celty. Goście są lepszym zespołem i moim zdaniem zgarnął w tym meczu komplet.

Niedziela (23.11.2014), godz. 17:00

Levante – Valencia

Typ: Levante @ 5.6 (Betsafe)

Stawka: 2/10

Derby regionu i jak to w derbach – wydarzyć się może wszystko. Levante pod wodzą nowego trenera – Luisa Alcaraza, zaczyna odbijać się od dna. Wygrana z Almerią, później wyjazdowy remis z Sevillą, bojowa atmosfera w szatni – to wszystko zwiastun lepszego. Na mecz przeciwko Valencii gospodarzy nie trzeba dodatkowo motywować. Przy wsparciu własnych fanów miejscowi są w stanie sprawić niespodziankę. Tym bardziej, że Valencia na wyjazdach gra bardzo różnie. Ostatnio Los Ches remisowali na wyjeździe z Sociedad, czy przegrali 0-3 z Deportivo. Ponadto na Ciutat de Valencia Nietoperze ostatnio przegrywają. Dziś będą musięli radzić sobie bez najlepszego strzelca – Paco Alcacera.

Niedziela (23.11.2014), godz. 19:00

Elche – Cordoba

Typ: remis @ 3.32 (Pinnacle)

Stawka: 2/10

O ile w dwóch pierwszych niedzielnych meczach emocji i ciekawej gry nie powinno zabraknąć, o tyle już spotkanie Elche – Cordoba polecam…dla koneserów La Liga. Obie drużyny nie grzeszą jakością. Obie nie mogą sobie pozwolić na stratę punktów, więc zapowiada się mocno defensywne, ostrożne spotkanie, w którym moim zdaniem 0-0 jest najbardziej prawdopodobnym rezultatem.

Niedziela (23.11.2014), godz. 21:00

Villarreal – Getafe

Typ: Getafe AH 0.0 @ 5.7 (Betsafe)

Stawka: 2/10

W ostatnim z niedzielnych spotkań poszukam niespodzianki. Villarreal przed przerwą reprezentacyjną wyglądał na zespół w totalnej rozsypce: 3 mecze bez zwycięstwa, porażki z drużynami z którymi Łodzie bezpośrednio walczą o miejsce w europejskich pucharach, to wszystko mogło nieco podminować ekipę Marcelino. Jakby tego było w dzisiejszym meczu gospodarze będą musieli radzić sobie bez 3 swoich filarów: Musacchio, Bruno Soriano i Gio dos Santosa. Getafe ostatnio na wyjazdach wygrywało z Deportivo i Realem Sociedad. Podopieczni Cosmina Contry są nieobliczalni i są w stanie zaskoczyć miejscowych na El Madrigal. Getafe wygrywało tutaj w dwóch ostatnich sezonach i przy takim rozkładzie kursów grzechem byłoby nie zagrać na gości.