Paul Greengrass będzie reżyserował film dokumentalny o osiągnięciach Guardioli

Pep Guardiola pozostawił kibicom Barcelony wiele wspomnień przez całe cztery lata, które trudno porównać do żadnych innych. Z tego względu brytyjski reżyser Paul Greengrass, który stał za kamerą przy filmach Krucjata Bourne’a czy Ultimatum Bourne’a, stworzy dokumentalny film o nazwie Barca, który opowiadać będzie przede wszystkim o latach Guardioli spędzonych ławce trenerskiej Blaugrany.

Jestem niesamowicie podekscytowany tym, że mogę Wam przekazać wieść o powstaniu filmu związanego z fantastycznymi dokonaniami Pepa Guardioli” – powiedział Greengrass – “Jego zespół dał światu niespotykane spojrzenie na sportową perfekcję, a wspomnienia o osiągnięciach będą z nami jeszcze przez długie lata.”

Film będzie głównie opowiadał o pracy Guardioli na stanowisku trenera Barcy. Oczywiście duża uwaga zostanie poświęcona dwóm wspaniałym zwycięstwom z Realem Madryt (2:6 oraz 5:0). Do Greengrassa ma dołączyć Chris King, który pracował między innymi przy filmie dokumentalnym o byłej gwieździe Formuły 1 – Ayrtonie Senny. Firma FilmNation Entertainment zajmie się sprzedażą międzynarodową, a Richard Brown z Anonymous Content będzie sprawował pieczę nad sprzedażą w Stanach Zjednoczonych. Szefem produkcji ma zostać John Carlin.

Źródło: Totalbarca.com