Pep za Alexa?

Klub Manchesteru United zdaje się dawać do zrozumienia, że chce, by następcą obecnego trenera, Sir Alexa Fergusona, został Pep Guardiola. Potwierdzają to liczne doniesienia o spotkaniach obu stron.

Wieści o planach zastąpienia Fergusona napłynęły od wiceprezesa klubu Eda Woodwarda. Chociaż wszyscy na Old Trafford mają nadzieję, że Sir Alex ma jeszcze przed sobą kilka sezonów, to jednak dzień jego odejścia staje nie coraz bliższy. Stąd klub już teraz rozpoczyna pewne przygotowania pod kątem znalezienia następcy.

„Już wiemy, jakiego typu menadżera chcemy sprowadzić. Ale jeszcze ogłosimy jak i kiedy to się stanie,” zapowiada wiceprezes Woodward, cytowany przez angielskie wiadomości sportowe.

Wśród kandydatów przewijają się nazwiska Jose Mourinho oraz Davida Moyesa, a także Pepa Guardioli. Jak niedawno doniosły media hiszpańskie, były trener Blaugrany spotkał się w lecie z trenerem Fergusonem.

Jak poinformował serwis ESPN, z Guardiolą spotkali się także właściciele Man Utd (rodzina Glazerów) oraz dyrektor zarządzający David Gill. Spotkanie miało charakter nieformalny, ale w jego czasie miały być omawiane sprawy dotyczące przyszłej kariery Guardioli.

Sam zainteresowany uważa Manchester United za atrakcyjny kierunek, chociaż zainteresowanie jego osobą wyraziły także Chelsea, AC Milan oraz Bayern Monachium. Co ciekawe, przed laty niewiele zabrakło do transferu Guardioli do Man Utd jako piłkarza. Przejęła go jednak wtedy Brescia Calcio.

Inną ciekawostką jest fakt, że Guardiola, jako trener i piłkarz, odbył z Czerwonymi Diabłami najwięcej spotkań spośród wszystkich zespołów z Anglii. Jak doniósł informator ESPN z FC Barcelony, Guardiola zawsze miał wysokie mniemanie o zespole z Old Trafford.

Nic nie jest jednak w tej sprawie jeszcze postanowione. Brakuje przede wszystkim deklaracji samego Pepa, który na razie nie wypowiada się publicznie na temat swoich planów na dalszą karierę. Nie jest on także jedynym kandydatem na następcę Fergusona, który sam nie określił dokładnie daty swojego odejścia na emeryturę.

Pewne jest natomiast uznanie za kształt, jaki piłka nożna nabiera pod okiem Guardioli. Jest on ceniony za charakter oraz przywiązanie do rozwijania młodych talentów. Oznacza to jednak tyle, że zainteresowany jego zatrudnieniem będzie na pewno nie tylko Manchester United.

Źródło: espn.co.uk

Widzisz pogrubione słowo? Nie wiesz o co chodzi? Przeczytaj tutaj: [LINK]


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /home/blog/domains/blogfcb.com/public_html/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273