Piłkarze Barcelony włączyli się do kampanii mającej na celu walkę z wirusem Ebola

pic_2014-10-30_EBOLA_29.v1416229234

FIFA wraz z Afrykańską Federacją Piłki Nożnej CAF i ekspertami do spraw zdrowia rozpoczęła kampanię mającą na celu walkę z bardzo groźnym wirusem Ebola. Do akcji pod hasłem “Razem możemy pokonać wirus Ebola” włączyli się piłkarze FC Barcelony oraz dziewięć innych gwiazd światowego futbolu, którzy przekazali jedenaście wiadomości o tej chorobie.

Kampania ma za zadanie uświadomić ludziom jak groźny jest ten wirus i jak zapobiec jego zarażeniu. W akcji wzięło udział trzech zawodników Dumy Katalonii. Mowa tu o Neymarze, Gerardzie Pique i Xavim Hernandezie. W taki sposób można nagłośnić działania wybrane z pomocą lekarzy i ekspertów w dziedzinie zdrowia z Afryki, Grupy Banku Światowego, a także Światowej Organizacji Zdrowia WHO, które mają na celu wyeliminowanie wirusa przede wszystkim w Afryce Zachodniej.

Neymar podkreślił znaczenie tak wspaniałych inicjatyw: “To bardzo ważne, aby ta informacja dotarła do osób dotkniętych epidemią. Wszyscy mamy nadzieję, że ta pozytywna kampania pomoże lepiej zrozumieć Ebolę i zmniejszy szansę na zarażenie się nią. Popieramy tą akcję, aby pomóc naszym braciom i siostrom w najbardziej dotkniętych regionach. Razem możemy pokonać wirus Ebola” – pozytywnie zakończył Brazylijczyk.

Warto dodać, że z ostatnich danych zebranych przez Światową Organizację Zdrowia wynika, iż tylko w ciągu tego roku w wyniku epidemii Eboli w Afryce Zachodniej zginęło już 5160 osób.

 

EBOLA-Poster-2014-11-15_english-low-plus-logo.v1416229433

Źródło: FCBarcelona.cat


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /home/blog/domains/blogfcb.com/public_html/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273