Pinto nie zagra w meczu Betisem

Jose Manuel Pinto nie trenował wczoraj z drużyną ze względu na skręconą prawą kostkę. Diagnoza lekarska była jednoznaczna – nie ma mowy o zagraniu w dzisiejszym (tj. 12 maja) meczu. Guardiola powołał na spotkanie Oiera Olazabala jako zamiennika w składzie. 19 zawodników pojedzie na południe do Sewilli. Pep ma do dyspozycji 15 graczy pierwszego zespołu, w tym Keite, który powrócił po kontuzji. Do tego dochodzą młodzi piłkarze Barcelony B: Bartra, Tello, Montoya i wspomniany Oier. Pique i Cuenca również otrzymali zielone światło na pojedynek z Betisem.

Puyol jest obecnie wyłączony z gry, ma zaplanowaną operację na dzisiaj. Z kolei Alexis nadal nie jest w pełni sprawny po kontuzji ścięgna udowego.

Wczoraj w piątek (tj. 11maja) zawodnicy mieli ostatni trening przed meczem zamykającym ligowy sezon. Sesja treningowa rozpoczęła się życzeniami dla Andresa Iniesty, który skończył wczoraj 28 lat.

Powołani na spotkanie w Sewilli: Valdes, Alves, Pique, Cesc, Xavi, Iniesta, Messi, Thiago, Mascherano, Keita, Sergio, Pedro, Afellay, Adriano, Cuenca, Oier, Tello, Bartra i Montoya.

 

Źródło: fcbarcelona.com