Po co szukać zbyt daleko?

tumblr_la6f4kAOOv1qc85cs

To żadna tajemnica, że gdy Barcelona poszukuje nowego zawodnika, najpierw szuka go na swoim podwórku. Teraz, kiedy okazało się, że władze klubu muszą szukać bramkarza, wydaje się mało prawdopodobne, żeby któryś z obecnych wychowanków stał się bramkarzem pierwszego zespołu.

Jest jednak inna możliwość. Zubizarreta mógłby się zainteresować wychowankiem La Masii, który już dawno opuścił Camp Nou. Kogoś, kto zna filozofię gry, kto ma wielu znajomych z obecnego składu. Kimś takim mógłby być Pepe Reina. Zna tajniki gry Barcy. Co więcej, występuje wraz z Victorem Valdesem w reprezentacji Hiszpanii, więc zna jego tajniki gry. Może nie jest najlepszym bramkarzem na świecie, ale czy Barcelona potrzebuje takowego? Czy sekretem nieprzegranych meczów przez drużynę ze stolicy Katalonii nie jest również znakomita linia obrony? Potrzebny jest bramkarz, który szybko będzie w stanie zaaklimatyzować się w drużynie.

Nie wiadomo czy klub myśli o Reinie jako zastępcy Valdesa. Ale nie wolno bagatelizować tej możliwości. Pepe przybył do Barcy w wieku trzynastu lat, gdzie szkolił się przez następne osiem. Jako osiemnastolatek został powołany do gry w bramce na Camp Nou. W sezonie 2000/2001 rozegrał dziewiętnaście spotkań pod wodzą Serra Ferrera. Dorastając w La Masii zaprzyjaźnił się z Victorem Valdesem, rywalizując z nim równocześnie o powołanie. Czy teraz przyszła kolej na to, by Reina przejął schedę po Valdesie?

Źródło: sport.es