Pora na chwilę oddechu

FC Barcelona po raz pierwszy od dawien dawna ma cały tydzień na przygotowania do kolejnego spotkania. Patrząc na statystyki, piłkarzom przyda się nieco dłuższa przerwa.

Kalendarz w tym sezonie dla katalońskiego klubu jest bardzo okrutny. Od 4 stycznia, czyli od meczu z Osasuną, Blaugrana rozgrywa mecze co 3-4 dni. W tym sezonie Duma Katalonii rozegrała już 43 oficjalnych meczów, a na horyzoncie dalej jest całe mnóstwo.

Jeśli spojrzymy na statystyki, jak wyglądają, gdy klub ma 7 dni odpoczynku przed meczem, to prezentują się one bardzo korzystnie. Na dziesięć ostatnich meczów, które następowały po tygodniowej przerwie, kataloński klub wygrał 8 razy. Dwa razy natomiast zanotował remisy.

Co ciekawe, ostatnim klubem, który urwał punkty Katalończykom po 7 dniach odpoczynku było Atletico Madryt, następny rywal Barçy. Sytuacja ta miała miejsce w 2010 roku.

[Źródło: sport.es]