Poznaliśmy rzeczywistą kwotę transferu Neymara

W piątek na konferencji prasowej, w której wziął udział między innymi nowy prezydent, Josep Bartomeu, ogłoszono rzeczywistą kwotę wydaną na zakup Neymara Jr’a. Klub mógł podać wszystkie szczegóły umowy, ponieważ tata piłkarza postanowił zdjąć klauzulę poufności, gdyż uznał, że to, co stało się dla Sandro Rosella, było niesprawiedliwością.

Po zsumowaniu wszystkich kwot wyszło na jaw, że za całą transakcję Blaugrana zapłaciła 86,2 milionów euro, a nie wcześniej podawane 57,1 milionów. Raul Sanllehi zdradził, że 40 milionów euro trafiło na konto firmy N&N (firma rodziców zawodnika), a 17,1 milionów na konto Santosu. Dodał, że kwota 40 milionów zawiera już słynną 10 milionową przedpłatę. W takim razie można zapytać gdzie trafiła reszta? Otóż za prawo pierwokupu 3 piłkarzy Santosu zapłacono 7,9 milionów euro; 2 miliony euro dla N&N za scouting. Fundacja piłkarza ma otrzymywać 0,5 miliona euro rocznie, a ojciec Neymara, jako agent, będzie otrzymywał prowizję 5%, czyli 2,7 miliona rozbite na 5 lat. Dodając wszystkie liczby, otrzymujemy 86,2 milionów. Pan Sanllehi zaznacza, że tyle kosztował cały koszt operacji, ale realną kwotą jest 57,1 miliona.

Dowiedzieliśmy się również, że piłkarz będzie zarabiał rocznie 8,8 miliona, a na jego konto wpłacono już 10 milionów w ramach ‘signing bonusu’. Obecny prezydent mówił też, że Brazylijczyk miał lepsze oferty z innych klubów, ale mimo tego wybrał grę w Barcelonie. Na koniec ogłosił, że jeśli pozew będzie dotyczył również jego, to nie poda się do dymisji oraz, że będzie chciał startować w wyborach w 2016 roku po wygaśnięciu obecnego mandatu.

Źródło: Sky Sports


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /home/blog/domains/blogfcb.com/public_html/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273