Prezentacja nowego tunelu

Podczas letniej przerwy doszło na Camp Nou do kilku zmian. W niedzielę media oraz kibice, ujrzą odnowiony tunel, którym zawodnicy wychodzą na mecz. Nowy wystrój i oświetlenie jest bardziej symboliczne.

Droga na trawę otoczona zdjęciami

Korytarz prowadzący na Camp Nou ma całkowicie nowy wymiar. Teraz, zamiast ciemnych ścian, wnętrze jest jaśniejsze i otoczone pięknymi zdjęciami fanów. Nie mogło oczywiście zabraknąć miejsca dla motta – “więcej niż klub”. Wyjście kończy się portretami zawodników pierwszego zespołu. Nowa koncepcja tunelu jest bardziej nowoczesna i nieco bardziej przypomina piłkarską scenerię.

Cztery tytuły Ligi Mistrzów

Korytarz który prowadzi do tunelu, oddaje hołd drużynom, które zdobyły Ligę Mistrzów. Zdjęcia pochodzą zarówno z Wembley 1992, Paryża 2006, Rzymu 2009, jak i Wembley 2011.

Powitanie przeciwników

Zmianie uległ także tunel prowadzący gości do szatni. Wyróżnia się przede wszystkim duży napis – “Witamy” w języku katalońskim, kastylijskim i angielskim. Ściany zostały pomalowane w kolorach blaugrana.

Tymczasem, na drugim końcu korytarza, barwy bordowo-granatowe zostały zastąpione przez żółć i pomarańcz. Tak, by nawiązywały do drugiego kompletu strojów.

[Źródło: FCBarcelona.cat]