Przerwać złą passę

Po emocjach związanych z meczem Barcelony z Valencią czas na spotkanie z udziałem rezerw katalońskiego klubu. Te zmierzą się z Sabadell w ramach dziesiątej kolejki Segunda Division B.

Gerard Lopez stoi przed trudnym zadaniem odbudowania formy swojego zespołu. W trzech poprzednich spotkaniach jego piłkarze zdobyli tylko jeden punkt i w efekcie spadli z pierwszego na czwarte miejsce w tabeli. Z kolei dzisiejszy rywal ostatnio spisuje się całkiem przywoicie. Ostatnią porażkę Sabadell zanotowało 11 września, a od tamtej pory zespół cztery razy zremisował i raz wygrał – w poprzedniej kolejce z CF Gavą.

Małe derby Katalonii to idealna okazja na przełamanie. Jeśli Barca B myśli o awansie do wyższej klasy rozgrywkowej, a taki jest przecież cel, musi jak najszybciej od nowa gromadzić punkty, by wspiąć się w tabeli.

Szkoleniowiec musi sobie jednak poradzić z pewnymi brakami. Z pierwszym zespołem do Walencji udał się Carles Alena, wobec czego Lopez nie mógł brać pod uwagi jego osoby. Ponadto kontuzjowani są Kaptoum i Cardona, a zawieszony jest Palencia. Paik bierze udział w zgrupowaniu reprezentacji Korei Płd. U-19, a decyzją sztabu w kadrze nie znalazł się Vilanova.

Kadra Barcelony B:
Bramkarze: Jose Aurelio Suarez, Alberto Varo
Obrońcy: Nili, Jose Antonio Martinez, Borja Lopez, Rodrigo Tarin, Marlon, Moises Delgado
Pomocnicy: Ferran Sarsanedas, Xemi, Alex Carbonell, Gerard Gumbau, Fali
Napastnicy: Alberto Perea, Ignacio Abeledo, Jesus Alfaro, Rafa Mujica, Dani Romera

Co ciekawe, do drużyny Sabadell wypożyczonych jest dwóch zawodników właśnie z Barcy B – Jon Ezkieta oraz Enric Franquesa. Obaj zostali włączeni do kadry na to spotkanie. Podobnie jak Gai Assulin, który znany jest kibicom Blaugrany. Swego czasu zapowiadał się na dobrego piłkarza, ale ostatecznie nie przebił się do pierwszej drużyny i po zwiedzeniu kilku klubów wylądował na trzecim szczeblu rozgrywek w Hiszpanii.

Przewidywany skład: Suarez – Nili, Marlon, Martinez, Moi – Ferran, Gumbau, Carbonell – Perea, Romera, Alfaro