Puzzle Enrique

Luis Enrique razem z piłkarzami pierwszego zespołu i ośmioma zawodnikami z Barcy B, o których pisaliśmy wcześniej, pojechali w poniedziałek na obóz przygotowawczy do St. Gerorge’s Park, głównego ośrodka sportowego Angielskiego Związku Piłki Nożnej (EFA). |

Asturyjczyk chce spokojnie przepracować obóz przygotowawczy ze swoimi zawodnikami, z daleka od jakichkolwiek azjatyckich czy amerykańskich tournee. Piłkarze będą pracować nad przygotowaniem fizycznym oraz zostaną zapoznani z planami nowego trenera. Enrique zależy przede wszystkim, aby popracować z pomocnikami i znaleźć optymalne rozwiązania w środku pola.

Leo Messi, który przez ostatnie lata był kluczem do sukcesów klubu, zawsze miał za sobą świetnego technicznie pomocnika.

Wiele możliwości

Tutaj zaczyna się problem Lucho. Na ten moment w składzie Blaugrany znajduje się dziewięciu pomocników, którzy dają wiele możliwości, lecz tym samym sprawiają, że jest nadmierna ilość graczy na jedną pozycję.

Najczęściej stosowanym jak dotąd wariantem, było ustawienie z Xavim, Busquetsem i Iniestą w drugiej linii – pewne jest, że Ci zawodnicy utrzymają swoje miejsce w klubie, jednak nie wiadomo czy uda im się zatrzymać swoje miejsce na boisku.

Dziewięciu pomocników

Bez względu na wszystko, Busquets i Iniesta pozostają graczami kluczowymi, jednakże oczywiste jest, że w ostatnim sezonie byli oni przeciążeni. Z tego punktu widzenia, obecność Rakitica oraz Rafinhii Alcantary zdaje się być zbawienna. W klubie panuje również przeświadczenie, iż Sergi Roberto jest gotowy na prezentacje swojego talentu.

Pomysł z Javierem Mascherano w linii pomocy, który mógłby zaoferować dużo lepszą alternatywę dla Busquetsa niż Song, bardzo podoba się Luisowi Enrique. Kameruńczykowi nie pasuje jego pozycja w klubie i również w intencji Barcy, leży sprzedaż Alexa, jest to podobny przypadek jak z Holendrem, Ibrahimem Afellayem, który był bardzo często kontuzjowany.

Lucho jest zmuszony do zadecydowania ilu pomocników będzie łapać się do podstawowej jedenastki – musi także ustalić hierarchię wśród zawodników.

 Źródło: Sport


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /home/blog/domains/blogfcb.com/public_html/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273