Rafinha: “Powrót do piłki to nieopisane szczęście”

Wychowanek Blaugrany udzielił krótkiego wywiadu w katalońskich mediach.

Tematem przewodnim rozmowy z pomocnikiem Barcy był, rzecz jasna, jego powrót do zdrowia. Rafinha doznał kontuzji we wrześniu, podczas wyjazdowego meczu Ligi Mistrzów z AS Romą i do tej pory wykluczony był z treningów z zespołem. Powrócił do zajęć z pełnym obciążeniem w zeszłym tygodniu i zanim wyleciał na zgrupowanie swojej reprezentacji do lat 23, udzielił hiszpańskim mediom krótkiego wywiadu.

“Powrót do gry w piłkę to dla mnie nieopisane szczęście. Bardzo długo czekałem na ten moment” – zdradził 23-latek.

“Takie okresy w życiu zmieniają piłkarza. Stajesz się dojrzalszy.”

“Gdy jesteś piłkarzem i nie możesz grać w piłkę, zajmujesz się innymi rzeczami, mającymi mniej wspólnego z futbolem, by nie oszaleć” – dodał.

“Największe znaczenie miało wsparcie od mojej rodziny, zwłaszcza mojego brata – Thiago i najbliższych przyjaciół. Cały sztab Barcy, zwodnicy i kibice również odegrali kluczową rolę w tym, abym nie myślał o tej kontuzji i spojrzał w przyszłość” – przyznał Brazylijczyk.

“Luis Enrique od zawsze był dla mnie autorytetem. Spędziliśmy ze sobą bardzo wiele czasu; zna mnie bardzo dobrze. To wspaniałe mieć jego wsparcie.”

Pod koniec Rafinha zapytany został o obecną formę zespołu i oczekiwania kibiców wobec drużyny. Poruszona została również kwestia odnowienia kontraktu młodego Brazylijczyka.

“Nie mam nic przeciwko, aby ten zespół powtórzył wyczyn z poprzedniego sezonu i wiem, że stać nas na to” – przyznał wychowanek La Masii.

“Nowy kontrakt z takim klubem jak Barca dodaje wiele pewności siebie i motywuje do dalszego rozwoju.”

“Mam nadzieję, że zdążę w tym sezonie pomóc drużynie w walce o wszystkie trofea” – dodał na koniec.

Źródło: Weloba.com


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /home/blog/domains/blogfcb.com/public_html/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273