Rakitić o swoich postępach

Ivan Rakitic

Ivan Rakitić, po porannej sesji treningowej w St George’s Park , udzielił wywiadu, w którym mówił: “Wszystko, co wydarzyło się jak dotąd było bardzo pozytywne, czuję, jak wielki ruch zrobiłem“, “Pracowaliśmy bardzo ciężko już od pierwszego dnia. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to fani będą się cieszyć, widząc owoce naszej pracy.

Resztę tego co mówił Rakitic, możecie przeczytać poniżej.

Myślę, że to co się robi w Barcelonie, jest bardzo podobne do tego, co robi Unay Emery w Sevilli, ale tutaj trening jest bardziej intensywny i wymagania są wyższe. Trenowałem już przez 5-6 dni i jeśli Bóg pozwoli – będę to robił więcej. Zabieram się do wszystkiego stopniowo, ciesząc się każdą minutą. Im szczęśliwszy jesteś, tym lepiej. Tego szukam w treningach. Nienawidzę przegrywać, więc będę pracować najlepiej jak potrafię. Chce pokazać że jestem gotowy.

Jestem najszczęśliwszy gdy gram na pozycji, z której mogę pomóc drużynie.

Jeśli drużyna ma lepszą alternatywę na pozycję, na której ja gram, to tym lepiej dla mnie, czy w środku, na skrzydle lub z przodu. Jeśli w drużynie jest dobrze to i ja jestem szczęśliwy. Muszę zawsze dawać z siebie wszystko na każdej pozycji, na której trener mnie wystawi. W Sevilli grałem w pomocy lub tuż za napastnikiem, natomiast w reprezentacji byłem rozgrywającym.

To świetnie że Xavi zostanie! Jest wielkim symbolem klubu. Nigdy wcześniej z nim nie grałem, ale zauważyłem, jak bardzo koncentruje się na treningach. Lubię się uczyć od takich graczy, na boisku jak i poza nim.

Messi, Neymar i Suarez są trzema najlepszymi graczami na świecie. Musimy być blisko nich, aby móc się od nich uczyć. Jednakże – bądź co bądź – zespół nie składa się jedynie ze trzech zawodników.”


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /home/blog/domains/blogfcb.com/public_html/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273