Rosell: Mourinho musi zostać ukarany

Prezes Sandro Rosell jest zdania, że kara nałożona na Jose Mourinho po incydencie na Camp Nou nie może zostać zniesiona i portugalski szkoleniowiec nie powinien prowadzić drużyny w meczu o Superpuchar Hiszpanii.

Mourinho został ukarany dwumeczowym zawieszeniem za zeszłoroczny atak na Vilanovę. Relacja na żywo ukazała, jak trener Los Blacos wsadza palec w oko Vilanovy, a potem ucieka z szelmowskim uśmiechem. Rosell nie omieszkał wspomnieć także, o konieczności ukarania Pepe za „nadepnięcie” na dłoń Lionela Messiego.

Vilanova, który był wtedy asystentem Pepa Guardioli, został zawieszony na jedno spotkanie za swój udział w zajściu. Hiszpańskie źródła zasugerowały, że krajowa federacja piłkarska planuje zniesienie obu tych kar, jednak włodarze katalońskiego zespołu zdecydowanie sprzeciwiają się temu pomysłowi twierdząc, że wykroczenia popełnione przez każdego z trenerów miały zupełnie inną naturę.

„Nie zgadzamy się, aby taki akt agresji, gdzie jeden z naszych trenerów ucierpiał, uszedł bez żadnych konsekwencji,” powiedział Rosell dziennikarzom.

„Nie pozwolimy na to. Chodzi nam bardziej o czyny niż o słowa i nadal będziemy poszukiwać opcji prawnych na obronę naszej drużyny.

„Nie powinno się patrzeć na obie sprawy przez ten sam pryzmat. Nasz szkoleniowiec został zaatakowany i zdaje się, że niektórzy o tym zapominają. Jak na razie wiadomości o anulowaniu kar to tylko plotka. Federacja jak dotąd nie podjęłą decyzji w tej sprawie. Jeżeli kara zostanie zniesiona, to wtedy zastanowimy się co możemy zrobić w tej sprawie.”

Barcelona zmierzy się z Realem Madryt w meczu o Superpuchar Hiszpanii. Pierwszy mecz zostanie rozegrany 21 sierpnia w Barcelonie. Rewanż odbędzie się tydzień później w Madrycie. Zakłady sportowe online nie ujawniły jeszcze swoich typów na ten mecz, jednak wydaje się, że obie drużyny mają porównywalne szanse na zwycięstwo.

Źródło: Goal.com


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /home/blog/domains/blogfcb.com/public_html/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273